Спеціальні потреби

Міфи про Другу Світову ховають від росіян правду про сьогодення - експерт


За міфом про Велику Вітчизняну від росіян ховать правду про сьогодення та минуле

За складом міжнародних гостей на урочистому параді Перемоги у Москві можна судити про справжній рівень "величі" Росії -вважає професор університету Джорджа Мейсона, політолог Марк Кац.

"Справжня ознака того, що держава є великою - це не її військова могутність, а те чи хочуть інші країни бути її союзниками, чи бачать вони у неї друга. Подивімося на США, ця країна багатьох дратує, але зрештою багато країн хочуть бути союзниками Америки. А хто хоче бути союзником Росії? Немає таких", - відзначив експерт у ході інтерв'ю "Голосу Америки" напередодні урочистостей 9-го травня.

На думку американського дослідника, Кремль використовує міф Великої Вітчизняної та День Перемоги, щоб налаштувати росіян проти Заходу та України.

"Думаю, що Путін хоче переконати росіян, що Росія знову несе жертви заради благородної мети, що вона, як і під час Другої світової, сам на сам із ворогом. Справжня ж його мета - ще більше ізолювати російське суспільство від Заходу, переконати росіян, що лише він здатен врятувати їх він страшних загроз, а отже будь-яка критика на його адресу неприпустима", - каже дослідник.

Якщо хтось і веде себе так, як ті "бандерівці" про яких говорить Путін так це сепаратисти у Донецьку та Луганську

Кінець цього шляху буде гірким – вважає історик - але нині росіяни надто захоплені відчуттям непогрішимості, щоб це побачити.

Професор Кац відзначає і інше – за міфом про Велику Вітчизняну від росіян ховать правду про сьогодення та минуле.

"Я думаю російським націоналістам особливо надокучає той факт, що під час вторгнення Гітлера справді багато українців побачили у Німеччині визволителя. Іншими словами Сталін так погано ставився до них, що вони були готові воювати по один бік з німцями. Думаю росіяни просто не можуть прийняти те, що вина за це лежить на Сталіну", - говорить експерт.

вважаю, що за все радянське минуле треба вибачитись, його треба відкинути, щоб Росія взагалі могла розвиватись і покінчити з минулим. Але поки росіяни не підуть на те, що зробили німці - ми не побачимо там жодного прогресу. Росіяни вважають за краще вірити у приємні міфи, які їм згодовує Путін: що Росія завжди була жертвою, і поводилась благородно та хоробро", відзначає Кац.

Зачарованість росіян пропагандою не дозволяє їм самим побачити і те, що їх сьогоднішні герої нічим не відрізняються від ворога, перемогу над яким Росія святкуватиме 9-го травня – каже Марк Кац.

"Якщо хтось і веде себе так, як ті "бандерівці" про яких говорить Путін так це сепаратисти у Донецьку та Луганську. Усі згадування про "бандерівців" просто прикривають нездатність росіян зрозуміти, що їх вчинки в Україні - і за радянських часів, і зараз - примушують українців чинити спротив", - говорить Марк Кац.

Дивіться також: Путін підхопив у Сталіна естафету злочинів проти українців - професор GMU

Путін підхопив у Сталіна естафету злочинів проти українців - професор GMU
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG