Спеціальні потреби

Російська армія на Донбасі: експерти США зібрали докази присутності


Ліворуч: фотографія російського військового Бато Дамбаєва, яку він виклав на власну сторінку «ВКонтакте» у лютому 2015 року (період боїв за Дебальцеве). Праворуч: фотографія журналіста Vice News Саймона Островського. Обидві фотографії зроблені на блокпосту у Вуглегірську, що неподалік Дебальцева
Ліворуч: фотографія російського військового Бато Дамбаєва, яку він виклав на власну сторінку «ВКонтакте» у лютому 2015 року (період боїв за Дебальцеве). Праворуч: фотографія журналіста Vice News Саймона Островського. Обидві фотографії зроблені на блокпосту у Вуглегірську, що неподалік Дебальцева

Дослідники центру Atlantic Council побудували свої докази на відкритих джерелах: фотографіях та відеосвідченнях, що їх постять у соціальних мережах російські солдати.

Докази присутності російських військ на окупованій території Донбасу оприлюднила «Атлантична рада» (Atlantic Council). Експерти міжнародного аналітичного центру презентували у Києві доповідь «Ховаються на видноті: війна Путіна в Україні». Дослідники побудували свої докази на відкритих джерелах: фотографіях та відеосвідченнях, що їх постять у соціальних мережах російські солдати.

Це Бато Дамбаєв, танкіст російської армії. На фото він у російській військовій формі, тут – із друзями- солдатами на базі, тут – у танку. Фотографії датовані кінцем 14-го року і зроблені в Бурятії, де Бато служить на російсько-монгольському кордоні. А ось це фото відрізняється від інших. На ньому бурятський танкіст у формі без жодних розпізнавальних знаків – лиш біла стрічка на рукаві, і стоїть посеред поля бою. Знімок датований лютим 15-го. Саме йшли бої під Дебальцевим.

Усі світлини взяті із соцмереж: російський солдат робив селфі і постив на своїй сторінці «В Контакті». Американські журналісти вирішили з'ясувати, де саме Бато зробив оце останнє селфі, і вирушили на Донбас.

Вони брешуть не тільки міжнародній спільноті. Найголовніше – вони брешуть своєму власному народові про те, що відбувається
Максимиліан Чуперські

Пошуки увінчалися успіхом. У зруйнованому боями Вуглегірську на Донеччині американський репортер знайшов те саме місце і зробив таке саме селфі, що й у лютому цього року танкіст із Бурятії. Як каже репортер Саймон Островський, що зняв про своє розслідування документальний фільм «Селфі-солдат», історія Бато Дамбаєва є одним із тих фактів, які неспростовно доводять: армія Російської Федерації бере участь у воєнному конфлікті на сході України.

Цей та ще півсотні подібних доказів зібрали експерти міжнародного аналітичного центру «Атлантична рада». Центр видав доповідь під назвою «Ховаються на видноті: війна Путіна в Україні». Збірку надрукували також російською: аби її мали змогу почитати росіяни, лідер яких продовжує дурити свій народ: мовляв, російська армія на Донбасі не воює.

Як наголошують дослідники, усі свої дані вони брали з відкритих джерел. І наполягають: наведені факти доводять присутність в Україні саме діючої російської армії – не добровольців і не «відпускників». Ці факти кладуть край розмовам про буцімто «громадянську війну». І якщо раніше проти слова українців було слово росіян, то далі агресор не зможе ховатися за цю брехню.

За словами експерта «Атлантичної ради» Максиміліана Чуперські, немає жодного сумніву, що ті докази, які вони зібрали і, які зібрали звичайні громадяни в соцмережах, засвідчують: Росія вторглася на українську територію.

«Це війна, що розпалюється Росією і контролюється Росією та особисто Путіним. І найгірше: в той час як ця війна іде і люди гинуть – українські громадяни і російські громадяни – Путін і Кремль продовжують заперечувати будь-яку свою причетність. Вони брешуть не тільки міжнародній спільноті. Найголовніше – вони брешуть своєму власному народові про те, що відбувається. І ми думаємо, що час уже Путіну припинити брехати і сказати росіянам, що він робить коштом російських платників податків і життів російських солдатів», - заявив експерт «Атлантичної ради» Максиміліан Чуперські.

Дивіться також: Пріоритет Обами - процвітаюча Україна - Міністерство торгівлі США

Пріоритет Обами - процвітаюча Україна - Міністерство торгівлі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG