Спеціальні потреби

Донбас стає все більш ізольованим – комісар РЄ


Нілс Муйжніекс, комісар Ради Європи з питань прав людини

Комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжніекс повернувся з одноденного візиту на території, підконтрольні проросійським сепаратистам.

Комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжніекс повернувся з одноденного візиту на території, підконтрольні проросійським сепаратистам. Мета візиту - дати зрозуміти керівництву «ДНР» і «ЛНР», що вони понесуть відповідальність за порушення прав людини.

«Я намагався дати чіткий сигнал, що керівництво цього регіону несе певну відповідальність. Вони відповідальні за те, що відбувається там. Особливо після того, як центральна влада об’явила, що не контролює ці території і тому не може гарантувати дотримання там прав людини», - зазначив Муйжніекс.

В Україні працює судова система, в Україні існує верховенство права. Цього немає в іншої сторони
Нілс Муйжніекс

Комісар зауважив, що ситуація на території всієї країни не проста. Разом з тим, каже він, області, підконтрольні сепаратистам переживають набагато серйозніші проблеми.

«Різниця в тому, що в Україні працює судова система, в Україні існує верховенство права. Всього цього немає в іншої сторони. Таким чином, за порушення батальйонами Торнадо або Айдар українські правоохоронці проти них відкрили кримінальні справи. Проходить по цих справах слідство, оскільки Україні важливо показати, що подібні порушення не пройдуть безкарно. Важливо дати зрозуміти, що, не дивлячись на складну ситуацію в країні, проблеми з безпекою, закони країни та норми міжнародного права є недоторканими».

Європейський чиновник також зауважив, що міжнародне співтовариство має діяти швидко, щоб не допустити випадання Донбасу з правової системи України.

міжнародне співтовариство має діяти швидко, щоб не допустити випадання Донбасу з правової системи України

Міжнародне співтовариство має діяти швидко, щоб не допустити випадання Донбасу з правової системи України
Нілс Муйжніекс

«Я боюся, що регіон стає все більш ізольованим. В обороті вже більше рублів, ніж гривень. Після встановлення пропускної системи значно зменшилось пересування населення. На контрольно-пропускних пунктах довгі черги. Самих контрольно-пропускних пунктів стало менше. Новонароджені не отримують документи, які визнаються будь-якою зі сторін», - заявив комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжніекс, який нещодавно повернувся з окупованих бойовиками територій Донбасу.

Дивіться також: Україні треба себе продавати – Пономарьов

Саакашвілі - приклад, як треба працювати з інвесторами - російський опозиціонер. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

  • 16x9 Image

    Наталія Леонова

    Ведуча, репортер і редактор української служби "Голосу Америки". Перед тим, як приєднатися до команди "Голосу Америки" у 2003 році, працювала юристом в одній із київських юридичних фірм. Також координувала діяльність шведської гуманітарної організації, яка займається реабілітацією хворих українських дітей. Здобула магістерський диплом з міжнародного публічного права Київського інституту міжнародних відносин. Член театральної групи «Експеримент» у Вашингтоні. Захоплюється йогою.  

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG