Спеціальні потреби

Нью-йоркські в’язні-жінки здобувають освіту за ґратами


У в’язницях Сполучених Штатів відбуває покарання або чекає на суд два мільйони триста тисяч людей. США світовий лідер за кількістю в’язнів. Понад 200 тисяч ув’язнених – жінки. Загалом по країні, приблизно третина жінок повертається до в’язниці за п’ять років після відбуття першого покарання. Однак, серед жінок, які відбули термін ув’язнення у місті Нью-Йорк, де працює програма надання середньої і вищої освіти, статистика повернення засуджених до тюрми, дорівнює майже нулю.

Бедфорд Гиллс – найбільша і єдина у штаті Нью-Йорк в’язниця посиленого режиму, де утримують жінок. Понад третина засуджених до позбавлення волі, які потрапляють сюди, не можуть читати на рівні середньої школи. В’язниця дає їм ще один шанс – можливість отримати базову середню освіту чи навіть закінчити коледж. Навчання можна продовжити і після відбуття строку покарання.

Засуджена за підробку чеків понад 15 років тому Вівіан Ніксон вхопилася за таку унікальну нагоду:

«Я завжди хотіла піти у коледж, це було одне з найбільших розчарувань у моєму житті, що я не закінчила коледж у певному віці. Після проведення кількох років у в’язниці, я була просто приголомшена, коли дізналась, що є організація, яка допомагає колишнім ув’язненим піти у коледж».

Програма коледж і громада була заснована у 2000-му році.

«Мені не вистачало, і не тільки мені, але й іншим, такої організації, яка б зрозуміла, що в нас ще залишаються мрії та надії, і яка б сказала, що цілком нормально чогось прагнути. Що ми не повинні просто погодитись на будь-яку роботу у ресторані швидкої їжі, чи прибирання готелів або вулиць Нью-Йорка», – каже засновниця організації Вівіан Ніксон.

На відміну від більшості програм для колишніх засуджених, які сприяють працевлаштуванню чи вирішують проблеми з житлом, Програма коледж та громада допомагає жінкам продовжити процес отримання формальної освіти.

Сьогодні Ніксон, яка керує програмою, зосереджує увагу на пошуках вчителів, оформлення документів на вступ у коледж та на отримання фінансової допомоги.

«Все було крок за кроком, раз два – і мене взяли у Ла Ґардію. Я отримала підтвердження про зарахування і тепер я вже вчуся другий семестр», – каже Мія Савадж.

Деякі учасниці, як то Селіна Фулфорд, навіть отримають ступінь магістра:

«Я вже працюю над своєю другою магістерською програмою. А згодом планую наздогнати своїх подруг і з докторською. Крім того, я вже викладаю у Коледжі Нью-Рошель. Так що, всі, хто потребує допомоги з коледжем – приходьте до мене».

Ніксон каже, що у всіх 270 учасниць програми є одна спільна мета – побудувати нове життя та залишити відчуття сорому позаду:

«Ми беремо всіх, хто до нас приходить, ми використовуємо всі ресурси, які у них лишилися, щоб вони змогли знову у себе повірити».

За словами Ніксон, про успіх Програми коледж та громада свідчить те, що її учасники не повертаються до в’язниці. А для неї особисто, головна цінність програми у тому, що вона повертає людям мрії та віру в себе.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG