Спеціальні потреби

Верховний суд США продовжує дебати щодо медичної реформи


У Верховному суді США триває слухання щодо закону про реформу системи охорони здоров’я. Барак Обама вважає проведення цієї реформи своїм найбільшим досягненням за час перебування при владі. Але деякі її основні положення викликали гострі суперечки у суспільстві. І тепер Верховний суд перевіряє їх на предмет конституційної відповідності.

Слухання у Верховному суді є завершальною фазою процесу проведення реформи. Спочатку законопроект був прийнятий обома палатами Конгресу, відтак підписаний президентом, а тепер 26 штатів оспорюють його конституційність у найвищому судовому органі країни. Закон вимагає від кожного американця купити медичне страхування, що і викликало суперечку не лише у суспільстві, але і серед працівників медичної галузі.

«Я хочу, щоб люди отримали доступ до медичної опіки, якого зараз у них нема», – каже педіатр Майкл Ньюман.

Стоматолог Кен Кемпбелл опонент реформи: «Сьогодні йдеться про медичне страхування. А що завтра. Вони вимагатимуть, Обама вимагатиме, щоб ми всі купували…Шевроле Вольт…вказуватиме, якою зубною пастою нам користуватися?»

Пересічні американці чекали біля будинку Суду з п’ятниці, щоб потрапити до зали суду. Двоє дітей Кейті Маклюр хворі. Новий закон забороняє страховим компаніям відмовляти у страхуванні вже хворим, як це відбувається зараз.

«Мені дуже сумно, що всередину зі мною не можуть потрапити мільйони американців. Але я дуже пишаюсь, що ми живемо у країні, де насправді існує демократія», – каже Кейті Маклюр, яка буде у залі суду під час слухань.

Інші вишикувались у спеціальну чергу-карусель. Кожні три хвилини нова група бажаючих запускається до зали суду, щоб на власні очі побачити історичний процес. Тим часом всередині будинку судді обговорюють положення, яке вимагає накладання штрафу на тих американців, які не придбають медичний поліс.

«Навіщо мати вимогу, яка не підтримана виконавчим механізмом? Купляйте страховий поліс або … або що? Або нічого», – зазначив суддя Джон Робертс.

Судді слухатимуть аргументи сторін до середи. Втім, саме рішення не очікується раніше червня. Рішення, яке матиме вплив на життя мільйонів американців на кілька поколінь вперед.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG