Спеціальні потреби

Вільям Гейґ: Європа повинна бути готовою посилити санкції проти Росії


Міністр закордонних справ Великобританії Вільям Гейґ
Міністр закордонних справ Великобританії Вільям Гейґ
Міністр закордонних справ Великобританії Вільям Гейґ заявив, що у відповідь на ескалацію Росією кризи в Україні Європа повинна залишатися «сильною і об’єднаною». Таку заяву міністр Гейґ зробив у п’ятницю перед зустріччю міністрів закордонних справ Європейського Союзу в Афінах, де, згідно з передбаченням, на порядку денному буде питання санкцій проти Росії.

Він додав, що відбулося лише невелике відведення російських військ, нарощених неподалік кордону з Україною, і присутність яких викликає побоювання щодо вторгнення в Україну.

Західні країни вже встановили санкції проти Росії з приводу анексії Кримського півострова. Сполучені Штати та їх союзники відкидають ці дії. Російські війська вторгнулися на півострів минулого місяця після усунення промосковського президента Віктора Януковича після кількох тижнів протестів опозиції.

У четвер лідери нового українського уряду звинуватили російських агентів і Януковича у відповідальності за два дні кровопролиття під час протестів. У результаті діяльності снайперів та «правоохоронців» загинуло понад 100 людей.

Смерть протестувальників у Києві викликала ряд припущень щодо змови. Президент РФ Путін твердив, що стрілки були з-посеред протестувальників, які хотіли дискредитувати уряд тодішнього президента Януковича.

Виконуючий обов’язки міністра внутрішніх справ Арсен Аваков пов’язував спецпризначенців з Міністерством внутрішніх справ, які діяли на наказ Януковича. Вони застрелили щонайменше 17 протестувальників. Аваков заявив, що вже опізнано 12 службовців формування «Беркут» і органи влади почали їх арешти.

Зі свого боку голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявив, що докази вказують на причетність російських агентів до «планування та запровадження в життя» кривавих операцій 18-20 лютого.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG