Спеціальні потреби

У Мексиканській затоці тепер проблема під водою


Науковці Океанографічного інституту у Вудз Гол повідомили, що глибоко під поверхнею Мексиканської затоки вони викрили нафтову пляму з виливу нафти із свердловини компанії Бритиш Петроліум (БП). Інші дослідники також виявили докази наявності нафти під водою, незважаючи на заяви адміністрації Барака Обами про те, що здебільшого вилиту нафту вже зібрано, спалено або розсіяно.

На поверхні води Мексиканської затоки виглядають чистими. Однак науковці кажуть, що глибоко під водою знаходяться згустки нафти або її компонентів. Одну з таких плям знайшли вчені Океанографічного інституту. Як каже співробітник інституту Крис Реді, те, що вода там навіть виглядає чистою, ще нічого не означає.

«Зразки води, взяті з району плями, виглядають, як джерельна вода, в якій неозброєним оком не видно нафти і не відчувається її запаху.
Однак це не означає, що там немає нафтових елементів».

Науковці твердять, що знайдений ними нафтовий згусток походить із пошкодженої свердловини компанії БП. Пляма майже у 2 кілометри шириною і щонайменше 35 кілометрів довжиною знаходиться приблизно на глибині 900 метрів. Як каже Крис Реді, з якоїсь причини нафта, що повинна триматися на поверхні, вирішила цього не робити.

Науковці інституту не єдині, хто знайшли під водою нафтові згустки. Використовуючи ультрафіолетове світло, вчені Університету Південної Флориди виявили нафтові плями на дні затоки. Вони кажуть, що нафта нищить морські рослини та бактерії.

«У цих водах дуже чітко видно, що здоров’я планктону і усього середовища підірване», - говорить Бил Гоґарт з Університету Південної Флориди.

Заяви незалежних вчених суперечать висновкам уряду США. Так Керол Бравнер, радник Білого дому з питань енергетики твердить, що переважну більшість нафти зібрано або ліквідовано.

Проте, група науковців з Університету штату Джорджія стверджує, що аналіз урядових даних виявив, що майже 80 відсотків нафти все ще знаходиться у Мексиканській затоці.

«Нафта у воді, і на морському дні. Це матиме негативний вплив на середовище»,- каже співробітниця університету Саманта Джоє.

Скільки саме нафти залишається у водах Мексиканської затоки науковцям стане мабуть зрозуміло лише після проведення додаткових досліджень.  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG