Спеціальні потреби

В’язні з Гуантанамо відправлені на проживання в Казахстан


В’язні з Гуантанамо
В’язні з Гуантанамо

Троє громадян Ємену і двоє з Тунісу, які більше десяти років утримувалися на військовій базі США в Гуантанамо за підозрами у зв’язках з «аль-Кайдою», були відправлені у вівторок на проживання в Казахстан.

Про це повідомив Пентагон.

Це чергова передача в’язнів у рамках зусиль із закриття в’язниці в Гуантанамо.

Передача п’ятьох людей сталася невдовзі після нещодавньої обіцянки президента США Барака Обами активізувати роботу щодо закриття в’язниці на військово-морській базі США на Кубі, де більшість ув’язнених утримуються без пред’явлення їм звинувачень або судових слухань.

Казахстан погодився прийняти їх після тривалих переговорів з адміністрацією Обами, заявив представник Пентагону. Хоча ця країна є союзником Росії, Астана також розвиває економічне та дипломатичне співробітництво із Заходом.

Американська влада дійшла висновку, що п’ятеро ув’язнених, відправлених у Казахстан, представляють «зовсім малу» небезпеку. Після їх переведення – в тюрмі Гуантанамо залишається 127 осіб.

Всі п’ятеро підозрюються у зв’язках з «аль-Кайдою» або спорідненими їй угрупованнями бойовиків.

Понад половина в’язнів, які ще залишаються в Гуантанамо, походять з Ємену. Американські офіційні особи не бажають відсилати їх на батьківщину з приводу нестабільної ситуації в тій країні.

Торік, звільнених з Гуантанамо в’язнів, відіслано до Уругваю, Словаччини і Грузії. Це перший раз, що п’ятьох в’язнів відіслано до Казахстану, де більшість населення – мусульмани.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG