Спеціальні потреби

Греція розпочинає депортацію мігрантів до Туреччини


Мігранти входять на борт порому, який доставить їх до Туреччини
Мігранти входять на борт порому, який доставить їх до Туреччини

Греція і Європейський Союз розпочали депортацію мігрантів з островів Лесбос і Хіос. Їх висилають до Туреччини відповідно до умов спірної домовленості з березня між ЄС і Анкарою.

Незважаючи на передбачення щодо насильства, відбуття першого порому з Лесбос у понеділок вранці відбулося без інцидентів. Лише невелика кількість демонстрантів, що зібралися в порту, протестували проти угоди.

Офіційні особи розпочали транспорт людей автобусами з табору Морія насвітанку, забираючи їх до порту в найбільшому місті острова Мітіліні, де вони ввійшли на борт турецького порому.

Службовець грецького уряд заявив «Голосу Америки», що в понеділок на борту трьх поромів депотовано 202 особи. Два пороми залишили Лесбос з 136 мігрантами, тоді як третій пором забрав 66 мігрантів з острова Хіос також у понеділок вранці. Посадовець заявив, що жоден із депортованих не подав прохання про притулок. Він заявив, що «майже всі» із відісланих до Туреччини осіб були пакистанцями, тоді як два сирійці також вирішили відбути до Туреччини з особистих і родинних причин.

Дивіться також: Прем’єр Голландії: не хочу України в ЄС

Прем'єр Голландії: Не хочу України у ЄС, але рефередум взагалі не про це. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG