Спеціальні потреби

Кремль розпочинає мобілізацію проти Німеччини російськомовних - експерт про «справу Лізи»


Мігранти на кордоні між Німеччиною та Австрією
Мігранти на кордоні між Німеччиною та Австрією

Роздмухування Росією скандалу навколо буцімто зґвалтування мігрантами у Берліні 13-річної російської дівчинки Лізи - всупереч знахідкам німецького слідства про фіктивний характер справи загалом - вказує на намагання Москви використати проти чинного уряду Німеччини мільйонну російську громаду. Про це пише експерт аналітичного центру Carnegie Europe Джуді Демпсі, коментуючи останні заяви МЗС Росії у даній справі.

У статті, опублікованій на сайті Сarnegie Europe, експерт висловлює переконання, що офіційний Кремль та російські ЗМІ (які виступили прямими ініціаторами скандалу - прим. ГА) використовують справу Лізи, щоб мобілізувати 1,2-мільйонну російську громаду в Німеччині на підтримку анти-іммігранських настроїв та політиків в країні та проти її уряду.

«Можливо зараз Росія використовує російськомовну спільноту Німеччини, щоб створити опозицію до Меркель, подібно до того, як вона намагається перетворити на інструмент своєї політики етнічні громади росіян у країнах Балтії», - пише Демпсі.

Експерт відзначає, що Меркель насолила Москві тим, що «зуміла зберегти єдність ЄС у питанні збреження санкцій проти Росії після анексії Криму та вторгнення до Східної України».

Скандал з приводу ймовірного зґвалтування дівчинки-підлітка російського походження Лізи у Берліні, розпочався з сюжету, показаного російським «Першим каналом» 16 січня. Повідомлялося, що дівчинка на ім'я Ліза 11 січня зникла на шляху до школи. Через добу її знайшли на вулиці. У сюжеті розповідалось, що дитину буцімто зґвалтувати три особи, ймовірно мігранти із Близького Сходу.

Німецькі ЗМІ та офіційні особи від початку скептично поставились до озвучених у сюжеті «Першого каналу» звинувачень. Через деякий час провідною у німецьких ЗМІ стала версія про «вкид» з боку Росії. При цьому озвучена російським ЗМІ інформація та реакція на неї з боку німецької держави і преси наклалися на попередні повідомлення про те, що уряд Німеччини докладає значних зусиль, щоб применшити, або навіть замовчати інформацію про нібито значну кількість злочинів, які у Німеччині скоюють новоприбулі біженці із Сирії та Північної Африки.

Сьогодні ж видання Berliner Zeitung повідомило, що 13-річна Ліза та її родичі, на думку поліції, вигадали історію про зґвалтування. Поліцейські, вивчивши дані з телефону підлітка, дійшли висновку, що дівчинка у час зникнення насправді переховувалась у свого знайомого, боючись, що її батьки (яких того дня викликали до школи) розсердятся, дізнавшись про її проблеми. Після повернення додому дівчинка буцімто розповіла батькам, що її викрали та зґвалтували мігранти.

Цього тижня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров особисто долучився до дискусії навколо суперечливої справи, зробивши закид у бік уряду Німеччини. Лавров заявив, що зникнення дівчинки «дуже довго приховувалось з якихось причин», а пізніше прив'язав дану справу до буцімто загальної тенденції до замовчування Німеччиною скоєних мігрантами злочинів.

«Сподіваюсь, що ці міграційні проблеми не будуть вести до спроб політкоректно замаскувати дійсність, переслідуючи якісь внутрішньополітичні цілі, це було би неправильно», - озвучив свої міркування Лавров.

Сподіваюсь, що ці міграційні проблеми не будуть вести до спроб політкоректно замаскувати дійсність
Лавров

Репілки Лаврова у МЗС Німеччини назвали втручанням у внутрішні справи ФРН. Голова зовнішньополітичного відомства Німеччини Штайнмаєр також заявив, що немає жодних підстав, щоб використовувати справу Лізи для політичної пропаганди.

У даній ситуації російська спільнота у Німеччині може стати ресурсом Москви у суперечці із урядом країни - вважає Джуді Демпсі.

«Російська спільнота у Німеччині знана своїми консервативними, якщо не ксенофобськими поглядами, на шо вказали і демонстрації німецького антимусульманського руху Пегіда, у яких беруть участь етнічні росіяни», - відзначила Демпсі.

На думку Джуді Демпсі, президент Росії Володимир Путін взагалі тішиться тому, як події пов'язані із напливом біженців до Європи (у тому числі через конфлікт у Сирії, вагомим суб'єктом якого є Росія - прим. ГА) розділяє та послаблює Європу і щоденно усклалднює життя Меркель.

Прикметно, що описані Демпсі прийоми російської пропаганди у випадку ситуації із біженцями у Німеччині співпадають із висновками дослідження вашингтонського аналітичного центру CEPA з приводу прийомів російського міжнародного ЗМІ Sputnik у Східній та Центральній Європі.

Дослідники центру звернували увагу, що Sputnik приділяє непропорційно велику (у порівнянні із їх значенням чи підтримкою у спільстві) увагу висвітленню негативних подій, протестів чи думок окремих політиків у тих випадках, коли їх висвітлення співпадає із ключовими антизахідними месиджами Кремля.

«Для Sputnik головним є підбірка коментаторів з Польщі та Чехії. У цьому питанні йдеться не про баланс, а про його протилежність: важлива однобока ворожість до мейнстріму. Sputnik непропорційно висвітлює заяви протестно налаштованих, критичних до істеблішменту та проросійськи налаштованих членів Європейського парламенту з Центральної та Східної Європи, і робить так систематично; а у тих випадках, коли це ЗМІ все ж цитує політиків, які представляють мейнстрім, то відбирає коментарі, які сумісні із тою картиною реальності, яка твердить, що Захід корумпований, русофобський та розкладається", - йдеться у дослідженні.

Цей несподіваний результат дало розселення мігрантів у німецьких родинах. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Російський МЗС між тим, всупереч висновками німецьких слідчих, не відомляється від нападок на Німеччину.

«Уряд Німеччини кинув свою країну під ноги мігрантів, як килим, а тепер замітає їх злочини під килим», - твітнули сьогодні з офіційного облікового запису посольства Росії у ... Великій Британії.

Заява негайно викликала гостру реакцію серед експертів та звичайних користувачів Twitter.

«Скандальний твіт від посольства Росії. Посол Яковенко має покарати особу, яка його опублікувала та вибачитись перед МЗС Німеччини», - твітував, серед інших, сьогодні Ян Бонд, директор напрямку досліджень зовнішньої політики у лондонському аналітичному центрі Center for European Reform.

При цьому у коментарях до твіта посольства РФ у Великій Британії озвучувались і симпатії до лінії Росії щодо впливу мігрантів та криміногенну ситуацію у Німеччині.

«А чому не можна коментувати деструктивну політику Німеччини? Це хороший приклад ненависті уряду до власного народу», - говорить один із твітів.

Ваші ганебні коментарі є прекрасним відображенням країни, яку ви представляєте

«Все, як у Швеції (нещодавно повідомлялось, що влітку у ході музичного заходу там жертвами сексуальних домагань з боку мігрантів стали чимало жінок - прим. ГА). І я розумію, чому росіянам це не байдуже. Подивіться, хто є сусідами Росії», - відзначив інший користувач.

Варто зазначити, що такі думки становлять абсолютну меншість серед загальних коментарів до твіта посольства РФ. Більшість коментаторів прямо вказували на суперечливість та скандальність позиції Росії щодо біженців та дій уряду Німеччини, а також на те, що Росія банально ігнорує останні знахідки німецького слідства.

«Ваші ганебні коментарі є прекрасним відображенням країни, яку ви представляєте», - йдеться в одному із твітів.

«Нам би викинути мільйон російських мігрантів поки вони не перетворились на зелених чоловічків. Що на це скажете?», - обурюється інший користувач.

Тут у Берліні друга за кількістю іммігрантска спільнота російська. Може хочете, щоб ми їх відправили додому?

«Тут у Берліні друга за кількістю іммігрантска спільнота російська. Може хочете, щоб ми їх відправили додому?», - говориться у ще одному повідомленні.

«Тож ви гадаєте, що в сирійців немає бути можливості втеки від ваших бомб, чи громадянської війни у якій ви берете участь!», - обурюється інший користувач.

Загалом повідомлення про замовчування справжньої картини злочинності пов'язаної із прибуттям до Німеччини біженців, набули поширення після незграбних дій поліції у Кельні, де у новорічну річ на центральному вокзалі відбулись масові напади на жінок з боку чоловіків «північноафриканської та близькосхідної зовнішності».

Повідомлялось про сотні випадків домагань та кілька згвалтувань. Чоловіки кільцем оточували жінок, домагались їх та у деяких випадках грабували. Просто у ході описаних подій поліція з різних причин не спромоглася навести лад. Пізніше повідомлялось, що німецькі ЗМІ якийсь час нібито не приділяли увагу цим подіям чи намагались їх замовчувати.

Голова поліції Кельна подав у відставку після описаних події. Назагал, західні та російські ЗМІ все частіше повідомляють про зміну настроїв у німецькому суспільстві щодо біженців. Частина останніх, як повідомляється, мають кардинально відмінне від європейського уявлення щодо норм поведінки, ставлення до жінок та ін.

Дивіться також: Закони війни на сході України порушують усі сторони - Human Rights Watch

Закони війни на сході України порушують усі сторони - Human Rights Watch. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG