Спеціальні потреби

Український скульптор Ігор Гречаник підкорює американську столицю


Вашингтон можна сміливо назвати культурною столицею США. Місто прикрашає безліч пам’ятників та скульптур. Тут працює понад 70 музеїв, а у чисельних мистецьких галереях можна завжди знайти щось цікаве.

Цими днями мешканці американської столиці мали змогу ознайомитися з роботами українського скульптора Ігоря Гречаника. Виставка у галереї «P&C» була організована до 20-річчя Незалежності України.

Мистецька галерея «P&C» уже 36 років діє у серці американської столиці у історичній частині Вашингтона – Джорджтауні. Тут свої роботи виставлять відомі американські та європейські митці. Цього вересня до 20-ої річниці незалежності галерея вирішила організувати виставку українського скульптора Ігоря Гречаника. За словами працівника галереї Бена Оенса, роботи Ігоря Гречаника дуже оригінальні і приваблюють відвідувачів:

«Глядачів притягують ці роботи. Вони захоплюються цими скульптурами. Його роботи дуже граціозні і також – різноманітні, оскільки він творить не лише людей але й тварин, фігури яких більш агресивні і ви справді відчуваєте силу його робіт».

Сам автор каже, що надзвичайно гордий запрошенням представити свої роботи у Вашингтоні. За словами Ігоря Гречаника, він хоче продемонструвати американцям українську душу:

«Хочеться привнести лінію. Таку лінію, яка була у Пінзеля, Українське бароко, драматизм. Надлом та розвиток одночасно. І ту гіркоту, якою просякнута вся наша історія. Але також солодкістю надії, відчуттям свого колосального потенціалу, який закладений у цій святій українській землі, свою енергію та силу, яку ми несемо усьому світу».

Митець переконаний, що українська земля дає особливу енергію для творчості:

«Ця енергетика, яка нас виплекала, повітря, в якому ми росли, це для нас природнє. Відчуваєш яке воно унікальне саме тут, з іншого боку земної кулі. Відчуваєш як тебе збагатила твоя рідна земля і що цей безцінний скарб ти несеш людям. Вони дивуються: “Боже, ви такі багаті люди”».

Бронзові скульптури і енергія, яку митець вкладає у свої роботи, резонують з душами і смаками відвідувачів.

«Його бачення жінки відображає моє уявлення про те якою є жінка. Його роботи глибоко резонують зі мною. Усі деталі, які він додає до скульптур, легкі лінії, виглядає, що вони ніби танцюють,у них відображається уся краса жіночності», – каже відвідувачка галереї.

Молоді люди, які випадково, гуляючи по Джорджтауну, завітали на виставку були приємно вражені красою бронзових фігур. Цього вересня ці відвідувачі, як і багато інших жителів та гостей американської столиці, в роботах Ігоря Гречаника відкрили для себе сучасне українське мистецтво.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Відео - найголовніше

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG