Спеціальні потреби

Горбачов закликає до конструктивних відносин між Росією і Заходом


Горбачов біля Берлінської стіни у листопаді 2014 року
Горбачов біля Берлінської стіни у листопаді 2014 року

Колишній радянський лідер Михайло Горбачов закликав західні країни, щоб вони припинили ізоляцію Росії і поклали край індивідуальним санкціям. З таким закликом він звернувся у статті, що її поміщено в російському урядовому щоденнику «Российская газета» в четвер.

Горбачов, якому 85 років, пише, що Росія відіграє «важливу і позитивну роль» у міжнародних відносинах і додав, що його країна не погодиться на «другорядну роль у світі».

«Уже найвищий час, щоб Захід відмовився від ізоляції Росії. Це ніколи не було ефективним», – пише він. – Навіть більше, якщо йдеться про індивідуальні санкції, які малоймовірно, що принесуть будь-які результати. Від них треба було відмовитися з самого початку. В іншому разі не буде діалогу і можливостей відновити довір’я».

Дипломатичні відносини між Росією і Заходом досягли найнижчого пункту, якого не бачено з часу «холодної війни», після того, як Москва у 2014 році анексувала український Крим і почала втручатися до дій сепаратистів на сході України.

Горбачов вказав на співпрацю між США і Росією у знайденні розв’язки конфлікту в Сирії як плану для «пом’якшення напруження» для дальшого поступу.

«Якщо ця тенденція продовжуватиметься, потрібно поширити її на інші сфери відносин», пише він, хоча визнає, що це буде «довгий і важкий процес».

Дивіться також: ВВП України зростатиме, хоч і повільніше, а Росії - падатиме - МВФ

ВВП України зростатиме, хоч і повільніше, а Росії - падатиме - МВФ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

XS
SM
MD
LG