Спеціальні потреби

Гаазький суд скасував рішення арбітражу у «справі ЮКОСу»


Суд в Голландії скасував рішення арбітражу, відповідно до якого Росія повинна була виплатити 50 мільярдів доларів колишнім акціонерам ЮКОСу.

Вердикт став великою перемогою Москви в гучній суперечці з приводу ліквідації компанії, яка колись була найбільшим у Росії виробником нафти.

Окружний суд Гааги в середу скасував рішення арбітражу при Постійної палаті третейського суду, винесене в липні 2014 року, в якому стверджувалося, що Москва використовувала податкові претензії, щоб захопити контроль над ЮКОСом в 2003 році і змусити замовкнути її генерального директора Михайла Ходорковського.

Раніше опонент президента Володимира Путіна, Ходорковський почав використовувати своє величезне багатство, щоб фінансувати опозиційні партії, оскаржуючи владу Путіна.

Окружний суд постановив, що арбітраж не мав юрисдикції щодо даної справи.

«З визнанням цих арбітражних рішень недійсними Росія тепер не зобов’язана платити компенсацію сторонам», – цитує ТАСС рішення окружного суду.

«Сьогоднішнє рішення веде до скасування вимоги про виплату Росією багатомільярдних компенсацій», – сказав глава Міжнародного центру правового захисту Андрій Кондаков, який представляв російський уряд у даному судовому процесі.

Однак колишні акціонери ЮКОСу мають намір оскаржити рішення суду.

«Ми будемо оскаржувати це несподіване рішення Гаазького суду і віримо, що верховенство закону і справедливість в кінцевому рахунку переможуть», – заявив Тім Осборн, директор компанії GML, що володіє більшістю акцій ЮКОСу.

Справа ЮКОСу почалася в 2003 році, коли влада звинуватила ряд керівників компанії в економічних і кримінальних злочинах. В результаті глава і найбільший акціонер ЮКОСу Михайло Ходорковський опинився в ув’язненні.

Більшість активів ЮКОСу були продані в рахунок погашення податкових боргів. Їх основним покупцем стала контрольована державою «Роснефть».

Акціонери ЮКОСу вважають, що причини тиску на компанію носили політичний характер.

Колись найбагатша людина в Росії, Ходорковський провів 10 років в сибірській в’язниці за звинуваченнями в шахрайстві, які він називає політично мотивованими.

Президент Росії Володимир Путін амністував Ходорковського в 2013 році, і тепер колишній магнат живе за кордоном, переважно в Швейцарії.

Дивіться також: Діаспора почала акцію "Підтримаймо Україну" у Конгресі

Діаспора почала акцію "Підтримаймо Україну" у Конгресі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG