Спеціальні потреби

Слідчий комітет Росії висунув Ходорковському нові звинувачення


Михайло Ходорковський
Михайло Ходорковський

Політик, який заявив про готовність брати участь в революції в Росії, назвав ці звинувачення сфабрикованими

Слідчий комітет Росії в п'ятницю звинуватив Михайла Ходорковського в причетності до вбивства мера сибірського міста Нефтеюганська в 1998 році. Сам Ходорковський назвав ці звинувачення сфабрикованими.

Звинувачення були висунуті через два дні після того, як Ходорковський заявив, що російському суспільству пора визнати, що в країні відбувся антиконституційний переворот: «У країні створюються нелегітимні репресивні закони, вони приймаються нелегітимним парламентом за вказівкою нелегітимного органу влади - адміністрації президента - і застосовуються залежними судами».

На його думку, такі закони протиправні, і їх необхідно саботувати «в міру сил і можливостей».

«Повернення в правове поле з такої ситуації називається революцією, - пояснив Ходорковський. - Вона неминуча і необхідна. Революція - це гарне слово. Вона може і повинна бути мирною. Зробити революцію мирної - наше спільне завдання».

Слідчий комітет в п'ятницю заявив, що його розслідування виявило причетність Ходорковського до вбивства в 1998 році Володимира Пєтухова - мера Нефтеюганська, де в той час базувалася нафтова компанія Ходорковського «ЮКОС», і в замаху на вбивство В'ячеслава Кокошкіна, який супроводжував Пєтухова.

СК також звинуватив Ходорковського в причетності до замаху на бізнесмена Євгена Рибіна в 1999 році. Сам Рибін вижив, але був убитий його охоронець.

Офіційний представник відомства Володимир Маркін повідомив на сайті СК Росії: «За підсумками роботи, виконаної оперативними службами, достовірно встановлена причетність до цих вбивств і замахів на вбивство Михайла Ходорковського, який зіграв у цьому особливо активну роль. Адже жодне важливе рішення в «ЮКОС» не приймалося без команди Ходорковського.

Революція - це гарне слово. Вона може і повинна бути мирною. Зробити революцію мирної - наше спільне завдання».
Михайло Ходорковський

За даними слідства, саме Ходорковський, будучи акціонером і головою правління нафтової компанії «ЮКОС», доручив підлеглим йому співробітникам компанії Невзліну і Пічугіну, а також іншим особам вбивство Пєтухова і Рибіна, чия службова діяльність суперечила інтересам «ЮКОС».

Російські власті раніше заявляли, що підозрюють Ходорковського в причетності до цих злочинів, проте не змогли надати жодних доказів.

Ходорковський неодноразово відкидав ці звинувачення. Прес-секретар Михайла Ходорковського Ольга Піспанен раніше прокоментувала «Голосу Америки», що екс-глава «ЮКОС» сприйняв заяви Генеральної прокуратури Росії з іронією: «Як ще можна ставиться до того, що вони оголошують про нові звинувачення проти Михайла Борисовича практично через день?»

Адже жодне важливе рішення в «ЮКОС» не приймалося без команди Ходорковського
Слідчий комітет Росії

52-річний Ходорковський, колись був найбагатшою людиною в Росії, провів 10 років у в'язниці за звинуваченнями в ухиленні від податків і в розкраданнях, які, за поширеною думкою, стали помстою за його виклик режиму Путіна. Він був амністований у грудні 2013 року, незабаром після Зимової Олімпіади в Сочі. Бізнесмен повинен був вийти з в'язниці в серпні 2014 року.

Після свого звільнення Ходорковський переїхав до Швейцарії і продовжив виступати проти політики Кремля.

Як заявив у середу Ходорковський, перед звільненням він пообіцяв Путіну, що не буде займатися політикою, поки не закінчиться його тюремний термін і поки він піклується про хвору матір. Після того, як в серпні минулого року його мати померла, Ходорковський заявив, що більше не відчуває себе зв'язаним будь-якими зобов'язаннями.

Дивіться також: Байден сподівається увійти в історію завдяки Україні, але не хоче перезавантаження корумпованої влади? - західні ЗМІ

Україна це квиток Байдена в історію - ЗМІ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

XS
SM
MD
LG