Спеціальні потреби

Федеральний суд США прийняв перше рішення щодо справи ЮКОСА


У США зробили крок до арешту активів Росії через ЮКОС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

У США зробили крок до арешту активів Росії через ЮКОС. Відео

Суддя Федерального суду у Вашингтоні Еммі Джексон продовжила з 20 серпня до 20 жовтня термін, до якого адвокати Росії повинні надати свої аргументи у цій справі. Якщо заперечення адвокатів відхилять, процес конфіскації російських державних активів на території США може початися вже на початку наступного року.

Рішення федерального судді, по суті, визначило порядок розшгляду справи щодо правомірності виконання рішення міжнародного арбітражу про виплату Російською Федерацією акціонерам ЮКОСа компенсації розміром в 50 мільярдів доларів. Ситуацію «Голосу Америки» пояснив партнер вашингтонської юридичної контори Arnall Golden Gregory LLP Джін Берд, який спеціалізується на міжнародних арбітражах.

«До кінця жовтня Росія повинна надати свої заперечення на це клопотання. До грудня ЮКОС має право дати свої коментарі. І вже у січні суддя зможе винести рішення з даного питання. ЮКОС мусить буде надати конкретні заяви щодо конкретних активів, на які буде накладитися арешт», – пояснив він.

Це черговий крок, щоб здійснити арешт активів Росії по всьому світу. Це те, чим ЮКОС займався в Бельгії, то чим ЮКОС займався у Франції

Відстрочку, якої домоглися найняті Москвою юристи White & Case, Берд не вважає їхньою перемогою. Суддя взяла до уваги їхні аргументи про складність справи і величезну суму позову. За підрахунками юристів, пише газета «Комерсант», виплата компенсації акціонерам ЮКОСА складе 25% усіх державних доходів або 20% від витрат Росії. Та й саму справу, куди входять 11 тисяч тільки показань свідків, вони отримали на початку липня.

«Я б не розглядав це як перемогу Росії. Це рішення, яке просто надає додатковий час для Росії, щоб відповісти. У справі на 50 мільярдів доларів, до якої входять десятки тисяч документів, які треба перевірити, розглянути, це абсолютно очікуване рішення. Більше того, адвокати ЮКОСА були згодні самі, щоб надати додатковий час Росії для відповіді», – каже Берд.

За рішенням по ЮКОСу можуть послідувати арешти майна Росії - юрист
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

У Франції та Бельгії уже почали накладати арешти на російські активи. У США судова система по-іншому працює, каже юрист:

«У Франції та Бельгії арешт проводиться судовими приставами на підставі заяви позивача, в даному випадку «ЮКОСА», після цього сторона, на яку наклали арешт, має право звернутися з апеляцією до суду. В Америці ж практично зворотний порядок. Спочатку – суд виносить рішення про арешт, після цього майно арештовують. Тому це займає більше часу».

Цей крок насправді зафіксував терміни, коли Росія може почати втрачати свої активи у Сполучених Штатах

Рішення федерального судді США, хоч і дає російській стороні невеликий перепочинок, але цей крок насправді зафіксував терміни, коли Росія може почати втрачати свої активи у Сполучених Штатах, переконаний юрист.

«Це черговий крок, щоб здійснити арешт активів Росії по всьому світу. Це те, чим ЮКОС займався в Бельгії, то чим ЮКОС займався у Франції, а тепер це справа йде повним ходом вперед у Вашингтоні», – каже він.

Росія шантажує світ контр заходами. У російську Думу був внесений законопроект, який відкриває можливість Кремлю конфісковувати активи приватних американських компаній в Росії, у відповідь на арешт російського майна за кордоном. Це, стверджують юристи, – ще один крок по виходу Росії з міжнародного правового поля.

Дивіться також: Невиконані обіцянки США Україні турбують їх союзників у світі - експерт

Невиконані обіцянки США Україні турбують їх союзників у світі - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG