Спеціальні потреби

2012-ий, кажуть експерти, може стати для США роком чергових економічних потрясінь


2012-ий, кажуть експерти, може стати для США роком чергових економічних потрясінь
2012-ий, кажуть експерти, може стати для США роком чергових економічних потрясінь

2011-ий став складним роком для американців. Уряд неодноразово стояв перед загрозою припинення роботи. Економісти ж побоювалися другої хвилі рецесії. І навіть тепер чимало з них кажуть, що у 2012-му ситуація не зміниться.

«Протягом першої половини року, найімовірніше, економічне зростання не виправдає наших очікувань. Побоювання щодо нової рецесії зростатимуть, особливо якщо ситуація в Європі не буде покращуватися. І тільки ближче до середині року, напевно до кінця літа, основні економічні показники покращаться», - говорить економіст банку «WELLS FARGO» Марк Вінтер.

На той час, передвиборчі перегони на посаду президента США будуть у повному розпалі. Питання безробіття буде одним з найактуальніших. А оскільки економіка, за всіма прогнозами, зростатиме надто повільно, то відсоток безробітних залишиться на тому ж рівні, і робочих місць, кажуть експерти, буде не вистачати.

«Я думаю безробіття навіть трохи зросте, десь до 9-ти відсотків. І лише наприкінці року, коли економічне відновлення почне набирати обертів, процент безробітних буде зменшуватися», - прогнозує економіст рейтингового агентства «STANDARD & POOR'S» Бет Енн Бовіно.

Економіст Джордж Перрі має більш оптимістичний прогноз:

«Якщо ситуація в Європі не перейде у повну кризу, і Китай буде розвиватися так, як я думаю, - з певним пришвидшенням, то рівень безробіття у США на кінець року буде меншим».

Економіст Найґель Ґолт каже, що найбільша загроза надходить від економічної стагнації 17-ти країн Єврозони:

«Єврозона є найбільшою загрозою не лише через рецесію, але й через загрозу фінансової кризи, яка наростає і стає глобальною економічною кризою. За найгірших обставин, ми можемо побачити повторення кризи 2008-го, 2009-го років».

Більшість економістів кажуть, що оптимізм може розчинитися, якщо такі країни як Греція, котрі потерпають через кризу, відмовляться від євровалюти. Хвилювань додають і борги США, як внутрішні, так і зовнішні. А у короткостроковій перспективі, кажуть економісти, скорочення видатків і затягування пасків лише послабить і без того кволу глобальну економіку.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG