Спеціальні потреби

У Газі сподіваються на тривале перемир’я і зняття блокади


Жителі Гази просять миру
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00
Direct link

Жителі Гази просять миру

Порт у місті Газа. Перемир’я з Ізраїлем дало можливість палестинським рибалкам вийти у море. Вперше за понад тиждень.

Улов нікчемний. Ізраїль жорстко контролює, як далеко у море можуть відходити палестинські човни. Ізраїль наклав блокаду на Сектор Гази 5 років тому після того, як до влади там прийшов Хамас.

Відповідно до умов перемир’я, палестинські рибалки тепер мають змогу віддалятися від берега на відстань до 10 кілометрів – вдвічі далі ніж раніше.

Палестинський рибалка Міфлег Абу Ріаллах каже, що блокада практично зруйнувала риболовецьку галузь в Газі, а дві третини рибалок облишили свій промисел:

«Ми сподіваємося на те, що блокаду буде знято, море знову буде для нас доступне, і ми зможемо жити в мирі».

Бомбардування зруйнувало будівлю риболовецького кооперативу та адміністрацію порту. Відновити їх не має за що.

Після встановлення перемир’я Ізраїль також дозволив палестинським фермерам повернутися на свої землі. На час конфлікту двохкілометрова смуга вздовж кордону з Ізраїлем була оголошена військовою зоною. Ізраїльська армія погрожувала стріляти в кожного без попередження.

Ця заборонена для доступу територія складала чверть усіх сільськогосподарських земель Сектора Гази.

Ціни на свіжі продукти в Газі зросли, і фермери втратили можливість експортувати свій товар. Без експорту, впевнений палестинський торговець Махмуд аль-Комі, місцевому населенню не вижити:

«До конфлікту бізнес часом йшов добре, часом погано. Все залежало, чи відкритий кордон, чи ні. Я сподіваюся, тепер кордон буде відкритий надовго».

Аналітик Мхаймар Абусада каже, що однією з умов Хамасу у переговорах про перемир’я було зняття блокади з Сектора Гази:

«Це одна з основних умов Хамасу. У довготривалій перспективі Хамас сподівається, що йому вдасться повністю зняти ізоляцію і блокада більше не повториться».

Ізраїль наполягає, що зніме блокаду, якщо Хамас припинить нелегально доставляти у Газу зброю. Зважаючи на минулий досвід, багато ізраїльтян сумніваються, що це можливо.

Але це не заважає людям по обидва боки кордону сподіватися, що мирна угода – надовго, і сторони будуть дотримуватися взятих на себе зобов’язань.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG