Спеціальні потреби

У Торонто готуються до зустрічі країн Великої двадцятки


Лідери країн Великої двадцятки (G-20) зберуться цими вихідними у Торонто для того, щоб обговорити нагальні проблеми світової економіки. Очікується, що головними темами дискусії стануть проблеми обмінного курсу валют, боргова криза у Європі, покращення регулювання фінансової системи світу та оподаткування банківського сектора.

Країни Великої двадцятки складають 90 відсотків світової економіки та 80 відсотків світового товарообігу. Населення цих країн складає дві третини всього населення світу. Глобальна економічна криза продемонструвала нагальну необхідність покращення регулювання фінансового сектора, але поки що жодна з цих країн не знайшла ідеального шляху для виходу з кризи.

Міністри фінансів деяких країн закликають банки обмежити кредитування і збільшити свої фінансові резерви на випадок кризи. Інші пропонують зменшити суми кредитів чи застави, які фінансові структури можуть використовувати для гарантії позичок та знайти шляхи вирішувати проблеми фінансових структур без їх негативного впливу на економіку окремої країни, регіону чи навіть світу.

Експерт Міжнародного валютного фонду Джоус Вайнелс очікує, що лідери Великої двадцятки мають дійти порозуміння чи оподатковувати банки на випадок покриття витрат майбутніх фінансових проблем. На його думку, всі інші рішення відкладуть на пізніше:

«Зустріч у Торонто буде визначальною щодо аналізу прогресу в економіці для визначення подальших кроків у регулюванні фінансової системи для подальшого прийняття рішення у Сеулі. Такими є очікування».

Інший експерт Ради з Міжнародних відносин Себастьян Меллебі вважає що принциповим є те, щоб лідери країн Великої двадцятки знайшли спільні шляхи виходу з кризи. Він каже:

«Фінансові інституції працюють без кордонів, вони мультинаціональні, вони глобальні – тому існує необхідність глобальних правил у їх регулюванні. Але це не шлях, якими з цією проблемою справляється Конгрес США, я також не очікую, що це шлях яким вирішують цю проблему європейські регулятори».

На думку Меллебі, вироблення подібних спільних шляхів та регулювальних механізмів є важливим, оскільки пізніше, як тільки економічна ситуація покращиться, країни можуть втратити нагальну потребу пошуку спільних шляхів кооперації у фінансовому секторі.

Ще одна проблема, яка стоятиме на порядку денному зустрічі у Торонто – це бюджетна криза у Греції, яка призвела до масових заворушень в країні. Іспанія стала наступною країною, яка ризикує опинитись на межі дефолту. Економіст Фред Берґстен з Інституту міжнародної економіки імені Пітерсона каже, що економічна криза у Європі може стати корисним уроком для інших країн:

«Сполучені Штати та інші країни ризикують опинитись у подібній ситуації, хоч у менших масштабах. Але якщо проблему не вирішити, вона може перерости у таку ж масштабну, як той бюджетний дефіцит, з яким стикнулись інші країни світу».

Лідери Великої двадцятки також обговорять питання торговельного дисбалансу у світі, зокрема у взаєминах між США та Китаєм. Цей дисбаланс провокує політичне тертя між двома країнами. І хоча китайські урядовці заявляють, що готові зробити свою валюту більш прив’язаною до коливань ринку, запитанням залишається, як швидко Пекін готовий до подібних змін.
Усі ці питання у п’ятницю та суботу обговорять лідери країн Великої вісімки, щоб винести їх на ширшу дискусію на рівні країн Великої двадцятки в неділю.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG