Спеціальні потреби

Євразія - спостерігається відступ від свободи


Росія найгірше веде себе із власними громадянами - Freedom House. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Росія найгірше веде себе із власними громадянами - Freedom House. Відео

Базована у Вашингтоні неурядова організація «Дім Свободи» (Freedom House) опублікувала нову доповідь, яка має назву «Країни перехідного періоду-2015», в якій аналізується ситуація в 29 державах регіону - від Центральної Європи до Центральної Азії (Євразії).

Вперше подібну доповідь було опубліковано 20 років тому. У ті часи тільки три держави Євразії - Білорусь, Туркменістан та Узбекистан - були визнані «консолідованими авторитарними режимами». Однак з тих пір ситуація змінилася на гірше: кількість подібних режимів збільшилася більш ніж у два рази. Сьогодні в Євразії - 13 демократій, 6 - перехідних режимів і 10 - авторитарних.

«Дім Свободи» оцінює ситуацію в кожній конкретній країні на основі семи ключових показників (стан електорального процесу, положення громадянського суспільства, ступінь незалежності медіа, рівень корупції, якість управління і т.д.). Оцінка проводиться за семибальною шкалою, де 7 - найгірший бал. За двадцять років рейтинг держав регіону впав з 5,4 балів до 6,03. Особливо істотний регрес стався в останнє десятиліття.

Автор доповіді Сільвана Габданк-Колачковська сказала, що «авторитарні режими Євразії попереджають своїх громадян, що кроки в напрямку демократії, до яких вдалася Україна, можуть лише призвести до хаосу, насильства та зубожіння.

На її погляд, для протидії таким заходам ЄС та його союзникам необхідно робити більше на підтримку демократичних стандартів у Європі.

У 2014 році рейтинг Росії впав до найнижчого за 10 років рівня, що «відображає той факт, що зовнішня агресія Москви тісно пов'язана з боротьбою путінського режиму за виживання всередині країни». У дослідження йдеться, що Кремль, з одного боку, намагається дестабілізувати демократичний уряд України, а, з іншого - активізує репресії всередині країни, використовуючи широкий спектр методів.

В Україні відбулися поліпшення у чотирьох сферах після колапсу «корумпованого» президентства Віктора Януковича, - йдеться у доповіді.

На Балканах зафіксовано регрес у чотирьох країнах, у тому числі Чорногорії та Сербії, де незалежні ЗМІ зазнають погроз.

За даними доповіді, ситуація залишається «важкою» у Білорусі, Туркменістані та Узбекистані, які посіли останні місця у рейтингу Freedom House.


XS
SM
MD
LG