Спеціальні потреби

«Дім Свободи»: Янукович втратив легітимність і має піти


Дейвід Креймер
Дейвід Креймер
Правозахисна організація «Дім Свободи» (Freedom House) засудила ескалацію насильства в Києві.

«Такий розвиток подій посилає тривожний сигнал тому, що президент Віктор Янукович вирішив посилити тримісячну кризу, незважаючи на вимоги демонстрантів про тісніші зв'язки з Заходом і більшу демократію», - йдеться в заяві «Дому Свободи».

«Легітимні демократичні лідери не віддають наказів загонам спецпризначення нападати на протестуючих, які прагнуть відкритішої влади», - сказав президент організації Дейвід Креймер.

«Янукович втратив легітимність і повинен піти у відставку. Тим часом, Сполучені Штати і Європейський Союз повинні негайно закликати його припинити використання сили. Також для США та ЄС життєво важливо ввести візові та фінансові санкції для прискорення істотних політичних змін. Цей крок мав бути зроблений вже давно», заявив Креймер.

У заяві «Дому Свободи» з різким засудженням ескалації смертельного насильства в Києві особливо звертається увагу на те, що у тривалому протистоянні між демонстрантами, які виступають за демократію, і владою особливо багато жертв склали журналісти за умов, коли працівники засобів інформації стають жертвами цілеспрямованих дій силовиків.

Лише протягом вівторка, мовиться в заяві, потерпіли не менш як 25 журналістів, а загалом від початку протестів у листопаді минулого року – вже понад 150.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG