Спеціальні потреби

"The Telegraph": Росія, ймовірно, використовує французьке та німецьке військове озброєння в Україні


Чоловік везе велосипед вулицею, наповненою знищеною російською військовою технікою, поблизу Чернігова, Україна, неділя, 17 квітня 2022 року. (AP Photo/Євген Малолетка)
Чоловік везе велосипед вулицею, наповненою знищеною російською військовою технікою, поблизу Чернігова, Україна, неділя, 17 квітня 2022 року. (AP Photo/Євген Малолетка)

Матеріал є перекладом статті Центральної служби "Голосу Америки", яка вийшла англійською мовою.

Франція та Німеччина спорядили Росію військовим обладнанням, “що, ймовірно, використовується в Україні”, вартістю близько 300 мільйонів доларів. Такий висновок, заснований на даних Європейської комісії, був оприлюднений у репортажі британської газети "The Telegraph".

Як повідомляє видання, важке озброєння було надане, незважаючи на ембарго Європейського Союзу на постачання зброї до Росії. Цю заборону ввели після анексії Криму Росією у 2014 році.

Німеччина захищала здійснення постачань, стверджуючи про “подвійне призначення” спорядження та посилаючись на слова Росії про необхідність техніки для цивільного, а не військового використання.

Серед обладнання, відправленого до Росії, були “бомби, ракети та вогнепальна зброя”, стверджує видання. Французькі фірми також постачали “тепловізійні камери для більше ніж 1000 російських танків, а також навігаційні системи для винищувачів та ударних гелікоптерів”, - повідомляє "The Telegraph".

Щонайменше 10 держав-членів Європейського Союзу надіслали військове озброєння Росії вартістю близько 380 мільйонів доларів, із якого 78% надійшло від французьких та німецьких компаній, згідно з публікацією.

Серед інших європейських країн, що продавали Росії зброю, - Австрія, Велика Британія, Болгарія, Чехія та Італія, йдеться в репортажі "The Telegraph".

Крістіан Терхес, румунський депутат Європарламенту, поділився з "The Telegraph" аналізом ЄС розслідування про те, які країни продавали Росії військове спорядження.

Дивіться також: Історія харківської родини, яка знайшла прихисток у Львівській області. Відео

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG