Спеціальні потреби

Франція надсилає зброю силам іракських курдів


Курдський службовець помагає біженцям
Курдський службовець помагає біженцям

Франція повідомила, що надсилає зброю курдським силам в Іраку, щоб допомогти їм у боротьбі з екстремістським угрупованням Ісламська держава Іраку і Леванту, які захопили велику територію в північному і західному районах Іраку. Іракські збройні сили ставили екстремістам невеликий опір.

Бюро президента Франції Франсуа Олланда заявило в середу, що зброя буде постачена протягом кількох годин і що це відбуватиметься при співпраці з боку іракського уряду.

Цього тижня курдський президент Іраку Массуд Барзані звернувся до міжнародної громадськості за допомогою в боротьбі з екстремістами. Європейський Союз не зміг погодитись щодо постач зброї, але заявив, що окремі країни можуть це зробити в порозумінні з іракським урядом.

Сполучені Штати також надіслали ще 130 військових радників до північного району Іраку, щоб допомогти переміщеним іракцям, які в результаті наступу з боку сунітських екстремістів опинилися на вершині Синджар.

Тимчасом дотеперішній прем’єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі заявив, що він не піде з посади до часу, коли федеральний суд не дасть оцінки рішенню президента Барзані про призначення Гайдера аль-Абаді на посаду прем’єр-міністра країни. Малікі заявив, що рішення замінити його на посаді порушує конституцію країни.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG