Спеціальні потреби

Які економічні ініціативи готує Франсуа Олланд для Франції та ЄС?


Відразу після інавгурації новий президент Франції відправився до Німеччини – з першим закордонним візитом. По дорозі Олланда спіткала перша невдача. В його літак влучила блискавка, через що делегація була вимушена повернутися до Парижа і пересісти на інший літак. У Берліні на французького соціаліста чекає більш складне випробування, вмовити консервативну Ангелу Меркель змінити свою позицію щодо режиму жорсткої економії в Європі і підтримати його ідеї інвестування у проекти розвитку.

Франсуа Олланд переміг на виборах президента Франції, виступаючи проти бюджетних скорочень, які запроваджував його попередник Ніколя Саркозі. Режим суворої економіки як шлях виходу з економічної кризи Євросоюзу запропонувала Німеччина, найбільш потужна країна ЄС. Олланд, пропонує навпаки, інвестувати у розвиток економіки, шлях яким пішли Сполучені Штати. Політолог Філіп Моро Дефарж каже, що розбіжність у поглядах на вихід з кризи можуть викликати тертя між Німеччиною та новим президентом Франції:

«Ангела Меркель серйозно налаштована проти поглядів Олланда. Вона наполягає на поновленні відповідальної фіскальної поведінки та на вирішенні проблеми боргів».

І Меркель не поступиться. Новий президент Франції, прийшовши до влади на хвилі протесту проти скорочень, вже незабаром побачить, що дуже обмежений у своїх діях на посаді глави держави, вважає Олаф Крамме. директор економічного аналітичного центру у Лондоні:

«Олланд має дуже сильний політичний досвід, але він слабкий економіст. Перед Францією постало багато економічних проблем, як то бюджетний дефіцит, високе безробіття, тож він буде обмежений у своїх можливостях».

Проблеми має і уряд Ангели Меркель. Її партія щойно програла місцеві вибори у найбільш заселеному регіоні країни. Меркель має лише 18 місяців до наступних загальнонаціональних виборів.

Але найбільше європейських політиків непокоїть ситуація в Греції, економіку якої вдалось стабілізувати спільними зусиллями. За дев’ять днів після виборів, їх переможці не спромоглися сформувати коаліційний уряд, і грекам доведеться знову вирушати на виборчі дільниці. В Європі серйозно заговорили про виведення Греції із зони євровалюти, про що навіть не йшло мови ще кілька місяців тому.

Німеччина та Франція були рушійною силою у процесі створення Європейського Союзу і залишаються лідерами ЄС. На погляд експертів, лідери цих країн будуть змушені швидко порозумітися, адже на кону майбутнє євровалюти та й самого Союзу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG