Спеціальні потреби

Іноземні хакери намагаються завдати удару провідним американським компаніям


Уряд Сполучених Штатів звернувся до громадськості з рідкісним попередженням про небезпеку кампанії кібератак, скерованих проти енергетичних та індустріальних компаній. Це доказ, що кібератаки становлять дедалі більшу небезпеку енергетичній індустрії та іншим установам громадської інфраструктури, читаємо на сторінці Інформаційного агентства Reuters.

У документі, який Міністерство внутрішньої безпеки і Федеральне бюро розслідувань розповсюдили електронною поштою в п’ятницю ввечері, попередили, що ядерна, енергетична, авіаційна, водна й інші критичного значення галузі індустрії були об’єктами атак від щонаймеше травня цього року.

Згідно з повідомленням, хакерам вдалося проникнути в деякі мережі, але не подано конкретних жертв і не названо випадків саботажу.

Метою нападників було ввійти у мережі деяких організацій за допомогою електронних листів та інтернет-сторінки для отримання дозволу для входу до мереж атакованих установ.

Американські орган влади ведуть моніторинг цієї діяльності протягом місяців, яку вони початково описали детально в секретному документі, про що повідомило інформаційне агентство Reuters. В цьому документі, який приватно розповсюджено серед загрожених фірм, описано ряд дій, зосереджених на ядерній та енергетичній галузях, а також на виробничих секторах.

Експерт з питань безпеки індустріальних мереж Роберт Лі з фірми безпеки Dragos заявив, що документ зосереджується на кількох групах, які вкрали «посвідчення особи» і вели шпигунську діяльність у США та інших країнах.

За його словами, ці групи, за всіма ознаками, ведуть діяльність на користь російського уряду. Однак його співробітники з фірми Dragos ведуть моніторинг хакерів, які, за всіма ознаками, пов’язанітакож з Китаєм, Іраном і Північною Кореєю.

В одному випадку хакерам вдалося проникнути в один з об’єктів, який вони атакували.

Дивіться також: Український переклад першої книги про Гаррі Поттера – на виставці у Британській бібліотеці в Лондоні

XS
SM
MD
LG