Спеціальні потреби

Пастор взявся рятувати американців від голоду


Майже п’ятнадцять відсотків американців не мають достатньо продуктів для повноцінного харчування. Одночасно сорок відсотків виробленої в країні їжі марнується і опиняється на смітниках. За підрахунками експертів, якщо зменшити відходи харчів лише на п’ятнадцять відсотків, можна прогодувати 25 мільйонів американців. Це завдання беруть на себе благодійники, які організовують збір, переробку та розповсюдження зайвих продуктів. Одна, з таких чисельних гуманітарних програм працює у передмісті Вашингтона.

Кожного понеділка півтори сотні людей стають у чергу перед Центром християнського життя у містечку Рівердейл, що у штаті Меріленд. Джоун Освальд, прийшла однією з перших. З квітня її родина живе в притулку для бездомних. Вона каже:

«Нам не вистачало харчів. але відколи я зустріла пастора Слая, ми не хвилюємося за їжу. У нашому холодильнику завжди є що їсти».

Люди, які приходять сюди, отримують хліб та понад п’ять кілограмів свіжої городини. Продовжує пастор-благодійник Бен Слай:

«Усе безкоштовне. Тому і утворюється черга. Люди переживають скрутні часи. Кожному з них щось потрібно, незалежно від їх статусу».

Керує цим християнським центром Бен Слай – пастор у третьому поколінні. Півтора року тому він почав організовувати роздачу продуктів харчування людям, які потребують допомоги у передмісті американської столиці. Кожного понеділка він бере в оренду вантажівку-холодильник і підбирає овочі та фрукти з двох найбільших на східному узбережжі компаній продажу городини:

«У середньому виходить приблизно дев’ять тонн городини. Інколи ми отримуємо лише дві з половиною тонни, а інколи, як сьогодні, від 18 до 23 тонн свіжих овочів від двох компаній.

Проект розпочався, коли пастор дізнався, що корпораціям нікуди дівати городину, яку вони не змогли продати. Джеймс Маквортер, віце-президент однієї з двох компаній («Костал Санбелт»), які жертвують свою продукцію нужденним, говорить:

«Ми щороку продаємо мільйони коробок зі свіжою городиною. Інколи ми маємо надлишок продукції. Наші клієнти вимагають високої якості, тож якщо городині, скажімо, вже два дні, не всі хочуть її купляти. Але ми не хочемо, щоб цей товар йшов на смітник».

Якщо надлишкову продукцію ніхто не забирає, компанія зобов’язана її викинути, підкреслює її віце-президент Джеймс Маквортер:

«У кращому випадку ця городина піде на перегній. У найгіршому просто опиниться на звалищі».

Це величезне марнотратство, як у контексті коштів, так і навколишнього середовища. За нашими підрахунками, щороку марнується харчів на суму у 165 мільярдів доларів.
Боб Кіф
За підрахунками експертів Національної ради збереження природних ресурсів, приблизно сорок відсотків харчів, вироблених у США, опиняються на смітниках. Одночасно, кожен шостий американець недоотримує необхідних для повноцінного харчування продуктів».

Говорить речник Ради збереження природних ресурсів Боб Кіф

«Це величезне марнотратство, як у контексті коштів, так і навколишнього середовища. За нашими підрахунками, щороку марнується харчів на суму у 165 мільярдів доларів».

Отриману у великих компаній городину пастор Слай не лише роздає сам, а й передає майже двадцяти місцевим громадським організаціям, які розповсюджують харчі поміж своїх клієнтів.

«Овочі важко знайти. Одержати хліб не проблема, а от городину дуже важко дістати. Тож ми надзвичайно вдячні», – каже волонтерка благодійної організації Лора Ломбардо.

«Чимало людей живе від зарплати до зарплати. Тож для них дуже важливо, що вони не витрачають гроші на дорогу городину», – підкреслює Дейна Данкен.

А для ініціатора цієї програми пастора Бена Слая, можливість допомогти людям і зменшити марнотратство, за його словами, Боже Благословення.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG