Спеціальні потреби

Агентство Fitch знизило рейтинг України до «часткового дефолту»


Підставою для такого оголошення став пропуск Києвом платежу за єврооблігаціями на суму 500 мільйонів доларів.

Рейтингове агентство Fitch знизило рейтинг України до рівня «частковий дефолт», після того як Київ пропустив платежі за єврооблігаціями на суму 500 мільйонів доларів.

У серпні Україна досягла угоди про реструктуризацію значної частини боргу, але невелика група приватних кредиторів торпедувала цю угоду, після чого Київ запропонував їм обміняти наявні у них державні зобов'язання на нові.

Fitch Ratings вважає, що «обмін проблемних боргів» на суму 18 мільярдів доларів спрямований на те, щоб не допустити дефолту, але спричинить збитки для кредиторів.

У вересні інше рейтингове агентство з «великої трійки» – Standard & Poor's оголосило про вибірковий дефолт України, оскільки домовленість Києва із кредиторами передбачає 20-відсоткове скорочення основної суми боргу.

Водночас із оголошенням про зниження рейтингу агентство Fitch Ratings заявило, що очікує на швидке розв’язання суперечливих питань із кредиторами, тому невдовзі можливе підвищення кредитного рейтингу України.

Аналітики вважають, що оголошення про частковий дефолт України суттєво не вплине на економіку цієї країни. Доступ до зовнішніх запозичень на фінансових ринках для Києва був майже неможливий і до останнього перегляду рейтингу, але уряд України продовжує співпрацю з МВФ у межах програми розширеного фінансування. Також пряму допомогу Україні надають США, Канада та інші західні країни.

Дивіться також: Україна наблизилась на крок до відновлення миру - екс-посол США в Україні

Пайфер про скасування виборів у «ДНР» і «ЛНР». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG