Спеціальні потреби

Події у Ферґюсоні вимагають проведення реформ


Американські поліцейскі носитимуть мікро відеокамери
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Американські поліцейскі носитимуть мікро відеокамери

Президент Обама оголосив про кроки, спрямовані на підвищення довіри між поліцією та громадами, яким вона служить. Повідомлення про це з’явилося в понеділок після зустрічі з представниками поліції, науковцями, правозахисниками та іншими активістами. У деяких американських містах досі тривають протести після рішення журі присяжних не притягати до відповідальності службовця поліції, який застрелив беззбройного чорношкірого підлітка у місті Ферґюсон. Тому багато американців вважають, що ці події вказують на потребу реформ.

Президент Обама був глибоко вражений розповідями молодих людей про приклади дискримінації. Він сказав:

«Розповіді молоді про пережите, суперечать моїм переконаннях стосовно того, якою має бути Америка».

В країні, яка проголошує рівність усіх перед законом, не можна вважати нормальним, коли непропорційно велика кількість темношкірих скаржиться на несправедливість, переконаний Обама:

«Якщо хоч якась частина нашої американської родини відчуває несправедливість, то це проблема для усіх нас. Це не проблема окремої особи, чи певної громади, чи прошарку населення. Це означає, що наша країна не така міцна, якою вона могла б бути».

Президент Обама також визнав, що існують складні проблеми, які доводиться вирішувати правоохоронцям. Однак, він наголосив, що труднощі у відносинах громади та поліції можна і треба долати.

«Насправді я переконаний, що наполеглива праця може зробити поліцейських і громадян, яким вони служать, партнерами у боротьбі зі злочинністю, партнерами у гарантуванні безпеки для усіх. Ми можемо розбудувати упевненість і довіру, але це не станеться вже завтра».

За результатами зустрічі для досягнення цієї мети, правоохоронці створять пакет інструкцій для силових органів по усій країні.

Одним з ключових питань під час обговорення проблеми, було використання поліцією військового спорядження у рамках урядових програм посилення силовиків. Президент США Барак Обама сказав:

«Я підпишу розпорядження, яке забезпечить підзвітність та прозорість цих програм. Це дозволить нам запобігти мілітаризації місцевих правоохоронних органів».

Президент обіцяє запропонувати кілька ініціатив реформування і оснащення поліції. Він планує асигнувати на це 263 мільйони доларів, частина з яких піде на закупівлю 50 тисяч мікровідеокамер, що стануть частиною форми поліцейського.

Активісти правозахисники вітають кроки президента, але закликають на цьому не зупинятися. Говорить активіст-правозахисник Ал Шарптон:

«Ми повинні підтримувати правоохоронців, але правоохоронці повинні підтримувати правосуддя. Постанова присяжних у Фергюсоні стала тривожним дзвінком не для усіх. Багато з нас вже давно не спали. Це нагадування країні про те, що ми повинні дотримуватися своїх власних принципів. Той факт, що президент зібрав нас і молодих лідерів на розмову є історичною подією, але така розмова не повинна бути поодинокою подією».

Президент Обама каже, що особисто глибоко зацікавлений у вирішенні проблеми, бо дбає, щоб молоді американці жили в такій країні, якою Америка повинна бути.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG