Спеціальні потреби

Головнокомандувач сил НАТО здійснив візит в Україну


НАТО має реалістичний план для армії України - командувач НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

НАТО має реалістичний план для армії України - командувач НАТО

Північноатлантичний cоюз готовий допомогти Україні із забезбеченням її збройних сил. Командуючий силами НАТО в Європі Філіп Брідлав у середу в Києві заявив про завершення роботи над детальним планом, який враховує потреби українського війська. Але чи передбачає документ надання летальної зброї?

Зустріч генерала Брідлава із президентом України – одна з десятків, на яких обговорювали, яким чином Захід може допомогти українському війську. За словами Петра Порошенка, співпраця із Сполученими Штатами в оборонній сфері дозволить не лише підсилити українську армію, а й– врятувати життя українських військових.

Президент наголосив на тому, що зупинити трагедію на Донбасі можливо лише за умови наявності «сильної, професійної, надійної і патріотичної армії». Тоді політичним лідерам нашої країни, дипломатам буде набагато легше знайти можливість врегулювання ситуації, - заявив Петро Порошенко.

Результатом 25 візитів посадовців різних рівнів, стало розуміння, чим саме Сполучені Штати і партнери з Альянсу можуть допомогти.

«Ми склали всеохоплюючий і в той же час реалістичний план підтримки українських збройних сил. І ми вже почали його виконувати. Українська армія проявила себе на полі бою дуже добре і переконаний, здивували цим суперника. Але є багато речей, яких їй бракує. Було б неправильно розкривати деталі виробленого нами плану, бо це було б в інтересах противника, але ми ретельно попрацювали щоб скласти документ, який ми готові виконувати», - заявив генерал Брідлав.

Головна інтрига – чи дасть Захід так звану летальну зброю. До цього часу Сполучені Штати, Канада та країни ЄС надавали Україні лише засоби захисту – бронежелети, шоломи, а також сухі пайки і автотехніку. Експерти визнають, це може як спровокувати Кремль на подальшу агресію, так і стримати ескалацію конфлікту на Сході. На запитання, чи містить цей план надання Україні високоточних сучасних озброєнь генерал дає неоднозначну відповідь:

«Я і моя команда розробили певні рекомандації. Ми направили їх на розгляд керівництва. Всі опції на столі. І всі рекомендації будуть зважені».

В НАТО кажуть – Росія продовужє постачати в зону конфлікту зброю та навчати бойовиків. Не виключають, що ті можуть піти у наступ, щоб розширити контрольовані зони.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG