Спеціальні потреби

Брідлав вважає, що загроза «гібридної війни» нависла над Молдовою


Командував сил НАТО в Європі Філіп Брідлав
Командував сил НАТО в Європі Філіп Брідлав

Головнокомандувач збройних сил НАТО в Європі заявив, що Росія, судячи з усього, дотримується у відносинах з Молдовою того ж сценарію «гібридної війни», який використовувався до анексії Криму та інтервенції в Східній Україні.

Генерал ВПС США Філіп Брідлав зазначив, що «зелені чоловічки» – військовослужбовці без розпізнавальних знаків – допомагали сепаратистам створити воєнну ситуацію в Україні.

У той же самий час Росія нарощувала військове угрупування і спорядження біля кордону під приводом проведення навчань. Після цього, в кінці кінців, вона перейшла до інтервенції і анексії Криму в першому випадку і запобігла поразці проросійських сепаратистів, що воювали з українською армією, – у другому.

«Що стосується зелених чоловічків, то ми ясно бачили, як цей сценарій розігрувався в Криму, як він розігрувався на сході України. Тепер ми починаємо бачити елементи цього сценарію в Молдові та Придністров’ї», – заявив Брідлав у ході дискусії в Атлантичній раді.

Раніше цього року російські війська провели військові навчання в Придністров'ї – сепаратистському регіоні Молдови, що межує з південним заходом України. Президент Молдови застеріг Москву від анексії регіону за кримським зразком.

Російський віце-прем’єр Дмитро Рогозін торік попередив Молдову, що її прагнення до зближення з Європою можуть привести до того, що вона втратить контроль над Придністров’ям назавжди. Іншим наслідком цього, за словами Рогозіна, може бути ускладнення відносин в енергетичній сфері з Росією, яка є її основним постачальником газу.

За словами Брідлава, тепер, коли у НАТО з’явилося спільне розуміння того, як Росія застосовує тактику «гібридної війни», важливо зрозуміти, як допомогти країнам у Східній Європі витримати початковий натиск.

НАТО не може втручатися у внутрішні конфлікти країн, що входять до нього. Воно може реагувати тільки при наявності вказаного зовнішнього агресора.

«Гібридна війна, якщо вона починається і її не можна з кимось пов’язати, не є справою НАТО, – сказав Брідлав. – Це внутрішня справа відповідної країни».

Брідлав зазначив, що державам-членам НАТО також необхідно вирішити, якою має бути їх відповідальність в ситуації, подібній до української, коли країна, де розгортається конфлікт, не входить до складу альянсу.

«В даний момент не сформульована політика НАТО щодо того, що робити з народами, які перебувають за межами альянсу і не входять до складу Російської Федерації», – сказав він.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG