Спеціальні потреби

Рамадан не є перешкодою в тренуванні спортсменів


Пекуче серпневе сонце – невід’ємна частина літніх тренувань шкільної команди з американського футболу у штаті Мічиган. Це відповідальний період для підлітків, яким треба тренуватися по кілька годин щодня перед початком нового футбольного сезону.

Талісман шкільної команди – трактор. Однак тренер Фуад Забан знає, що його підопічні не машини, і їм потрібна вода – багато води, щоби уникнути обезводнення і працювати на максимум на цій серпневій спеці.

Але попри виснажливе тренування, до фонтанчика з питною водою ніхто не підходить.

Цього року тренування випали на час Рамадану – мусульманського посту, коли віруючі утримуються від води та їжі від сходу до заходу сонця.

Багато гравців команди дотримуються релігійного посту. І це поставило тренера Фуада Забана перед складною задачею. Він каже:

«Це небезпечно для організму бігати по 6-7 годин на день у 30-градусну спеку і не мати можливості попити».

Тренер не ризикнув приймати рішення самостійно. Заручившись підтримкою гравців – як мусульман так і не мусульман, а також дирекції школи, він переніс тренування … у нічний час.

Протягом кількох тижнів команда збиралася о 22:00 і займалася до 4:00. З усіх сімей лише кілька родин висловили застереження, підкреслює тренер команди Фуад Забан:

«Але ті, які критикували, намагалися зробити з цього релігійну проблему – чого, мовляв, змішувати релігію і школу, і спорт. Єдину відповідь, яку вони отримали від мене, було те, що безпека дітей для мене головне».

Сьогодні етнічний і релігійний склад футбольної команди дуже відрізняється від того, в якому грав Рон Аймен 50 років тому. Він був єдиним мусульманином на всю школу. Тоді – розповідає він – про перенесення тренувань на ніч не могло бути і мови:

«Такого б не сталося. Коли я прийшов у школу, то загубився у морі, не знаю кращого терміну, білих дітей. Друзів у мене майже не було. Я почувався дуже одиноким, і серйозно розмірковував над тим, щоби кинути школу».

Рон каже, що його ситуація значно покращала, як тільки він став грати в американський футбол.

Сьогодні у районі, де живе Рон, мешкає велика громада мусульман:

«Наша шкільна команда зараз на 98 відсотків складається з мусульман, хоча і є кілька немусульман».

Нічні тренування у школі вже закінчилися. І хоча Рамадан ще триває, післяобідні зустрічі на полі не такі довгі і не такі виснажливі, що дозволяє школярам пристосуватися до умов гри у другій половині дня.

Тренер команди Фуад Забан каже:

«Нам треба готуватися до першої гри у цьому сезоні. Гра буде складною. Наш суперник – сильна команда – минулорічний чемпіон».

Минулий сезон був дуже непоганий для команди з Фордсона. Вони навіть потрапили у фінальну частину змагань. Повторити свій успіх вони збираються і цього року, і можливо навіть виграти чемпіонат з американського футболу серед шкіл Мічигану.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG