Спеціальні потреби

Фолкленди хочуть залишитися в складі Великобританії


Переважна більшість мешканців Фолклендських островів проголосувала за те, щоб залишитися в складі Великобританії. Результати проведеного референдуму посилили напруженість в територіальній суперечці між Великобританією та Аргентиною, яка також претендує на цей архіпелаг.

Згідно з офіційними даними, майже 100 відсотків виборців висловилися за те, щоб самоврядні острови залишалися заморською територією Об’єднаного Королівства. У референдумі взяли участь 92 відсотки з 1650 виборців.

В результаті голосування ніхто не сумнівався, враховуючи число мешканців міста Стенлі, адміністративного центру островів, одягнених в одяг кольорів британського прапора: червоного, білого і синього.

Остров'яни сподіваються, що результат голосування дасть ясно зрозуміти не тільки Буенос-Айресу, але і світовій спільноті, що вони хочуть залишитися під британською короною.

Однак Аргентина заявила про нелегітимність референдуму. Посол Аргентини в Великобританії Алісія Кастро в інтерв'ю аргентинській радіостанції сказала, що хоча Буенос-Айрес поважає «спосіб життя» остров'ян і той факт, що вони сприймають себе британськими підданими, самі острови належать Аргентині. За словами Кастро, цю проблему можуть вирішити тільки влада Великобританії і Аргентини через прямі контакти.

Президент Аргентини Крістіна Кіршнер останнім часом дедалі активніше заявляє про претензії її країни на ці острови, які по-іспанськи називаються Мальвінськими.

У 1982 році військовий уряд Аргентини захопив Фолклендські острови, але втратив контроль над ними після короткої війни з Великобританією, в ході якої загинуло понад 900 людей.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG