Спеціальні потреби

Адвокат Надії Савченко звинуватив Росію в порушенні Женевської конвенції


Ув’язнена в Росії українська льотчиця Надія Савченко
Ув’язнена в Росії українська льотчиця Надія Савченко

Адвокат Надії Савченко, яка перебуває у в’язниці, заявив, що Росія порушує Женевську конвенцію і закликав Москву негайно звільнити українську льотчицю.

Московський адвокат Марк Фейгін у статті у Washington Post нагадав, що Савченко була захоплена 18 червня проросійськими сепаратистами в районі Луганська, коли вона виконувала завдання з порятунку поранених українських солдатів.

За його словами, вона була одягнена в форму української армії та мала при собі вогнепальну зброю, що явно говорить про те, що вона підпадає під статтю 4 третьої Женевської конвенції, яка визначає, хто вважається військовополоненим.

20 червня сепаратисти передали Савченко російській розвідці, яка таємно переправила її до Росії, де її звинуватили в причетності до вбивства двох російських журналістів 17 червня.

«Невинність Савченко за цими звинуваченнями може бути легко встановлена. Роздруківки телефонних дзвінків показують, що вона була захоплена за годину до атаки, в якій були вбиті журналісти, – пише Фейгін. – Але не в цьому суть. Відповідно до Женевських конвенцій, їй взагалі не можна пред’являти звинувачення на підставі внутрішнього кримінального кодексу. Якщо вона скоїла якісь правопорушення, вона відповідальна тільки перед органами міжнародного правосуддя відповідно до законів ведення війни».

На думку Фейгіна, не справа Росії судити іноземних учасників бойових дій у відповідності зі своїм кримінальним кодексом.

«Якщо Росія не знаходиться у стані війни з Україною, вона повинна звільнити Савченко негайно, – стверджує він. – Моя підзахисна має права відповідно до міжнародного законодавства, права, яких держави повинні дотримуватися, навіть якщо вони не хочуть надавати занадто сильний натиск на російського президента Володимира Путіна. Міжнародний комітет Червоного Хреста і ООН повинні вимагати негайного звільнення Надії Савченко та інших українських військовополонених. В іншому випадку Росія повинна бути притягнута до відповідальності за порушення Женевських угод».

XS
SM
MD
LG