Спеціальні потреби

Євразійський союз і українська криза


Як показала зустріч країн-учасниць Євразійського економічного союзу, що відбулася у вівторок 23 грудня в Москві – у відсутність Україну і на тлі колапсу російської економіки – блок чекає нелегкий старт.

Західні санкції, введені у відповідь на дії Москви в Україні, і падіння цін на нафту штовхають російську економіку до рецесії, що завдає шкоди і сусідам Росії.

Тим не менш, виступаючи за підсумками засідання Вищої Євразійської економічної ради, президент РФ Володимир Путін з оптимізмом говорив про перспективи, що розкриваються перед країнами-учасницями торговельного союзу.

За словами Путіна, створюється єдиний ринок, який буде працювати відповідно до загальних правил Світової організації торгівлі. Число його споживачів перевищить 170 мільйонів, а сукупний валовий національний продукт – 4,5 трильйона доларів. Как підкреслив російський президент, багато митних та адміністративних бар’єрів ліквідуються, внаслідок чого можливості здійснення проектів, що передбачають спільні інвестиції, істотно розширяться.

Лідери Білорусі, Росії та Казахстану приступлять до практичного здійснення проекту в січні. Вірменія – на шляху до вступу в союз, а Киргизстан приєднається до нього в наступному році.

Президент Янукович був повалений у цьому році в результаті народного повстання після того, як він відмовився від планів євроінтеграції заради приєднання до економічного проекту, ініційованого Росією.

Росія відповіла на українську революцію пропагандистською кампанією, анексією Криму і підтримкою заколотників у Східній Україні; конфлікт забрав життя приблизно п’яти тисяч людей.

Керівники офіційного Києва, що орієнтуються на Захід, підписали угоду про асоціацію з Євросоюзом.

Дистанція між Україною і Росією стала ще значнішою після того, як у вівторок новообраний український парламент проголосував за скасування позаблокового статусу країни, який перешкоджав її вступу в НАТО.

Російські офіційні особи негативно відреагували на цей крок, що являє собою загрозу мирному процесу в Україні. Представники Росії, України і підтримуваних Росією заколотників продовжують переговори в Мінську.

На думку політологів, підтримка Росією заколотників має своєю метою збереження нестабільності в Україні, з тим, щоб запобігти її вступу до НАТО, оскільки альянс не приймає до своїх лав країни, що перебувають у стані конфлікту.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG