Спеціальні потреби

Різко впала ціна на акції Фейсбук


Різко впала ціна на акції Фейсбук
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00
Direct link

Після виставлення на продаж додаткових двохсот сімдесяти мільйонів акцій компанії, ціна на них опустилася нижче 20 доларів.

Ціна на акції соціальної мереж номер один Фейсбук значно впала минулого тижня після того, на ринок було виставлено понад двісті сімдесят мільйонів акцій компанії. Це сталося після закінчення дев’яносто одноденного мораторію на продаж акцій, придбаних інвесторами під час IPO - першого виходу компанії на публічний ринок. В результаті, ціна на акцію минулого тижня складала менше двадцяти доларів.

Перше публічне розміщення акцій компанії Фейсбук на фондовому ринку було найбільш очікуваним та голосним IPO 2012-го року. Три місяці опісля інвестори всіма способами намагаються позбутися придбаних навесні акцій.

«Вони кинулися продавати свої акції. Їх ціна негайно впала на шість-сім відсотків. Це мені говорить про те, що люди, які насправді добре знають ситуацію. В цій компанії, не хочуть більше бути частиною цього бізнесу», - говорить фінансовий аналітик Джефф Макі.

В четвер котирування акцій Фейсбук різко впали після того, як були зняті обмеження на продаж понад двохсот сімдесяти мільйонів акцій компанії, куплених до виходу компанії на ринок. За підрахунками експертів Фейсбук втратив п’ятдесят мільярдів своєї ринкової ціни. Але аналітик «Стендард енд Пурс» Скотт Кесслер вважає, що купляти акції сьогодні, після того, як ціна на них впала майже вдвічі – унікальна нагода для інвесторів.

«Нам здається, це не погана інвестиція, адже інсайдери – люди які працюють у Фейсбук – не поспішають продавати своїх акцій», - каже Кесслер.

Інші аналітики закликають приватних інвесторів бути обережними. Липень для Фейсбук став збитковим через зменшення прибутків компанії та одночасне збільшення видатків. Виникають також занепокоєння щодо компетенції менеджменту компанії. Дехто покладає вину за кризу в компанії на погані лідерські якості її засновника та виконавчого директора Марка Закерберга, який особисто втратив за цей час 9 мільярдів доларів. Вперше з часу IPO, двадцяти восьмирічний Закерберг прокоментував ситуацію, щоправда за закритими дверима, звернувшись до своїх співробітників та попередивши про те, що попереду нелегкі часи.

«Він нарешті повернувся до них обличчям, він постав перед всією компанією та сказав: «Я розумію, наскільки вам зараз важко. Ви можете відверто про це говорити. Але ми хочемо, щоб ви не втрачали віру», - говорить репортер Wall Street Journal Шаянді Райс.

У той час, як деякі видання припускають, що зірка Закерберга згасає, і він втрачає контроль над ситуацією, аналітики кажуть, що поки він має підтримку чотирьох тисяч його відданих працівників – його позиція непохитна.

Фейсбук – це свого роду релігія. Люди, які там працюють, насправді віддані місії компанії. Хоча, до кінця важко сказати, чи за словами про відданість стоятимуть справжні дії.
репортер Wall Street Journal Шаянді Райс

Тим часом деякі експерти кажуть, що вони довірятимуть поведінці великих інвесторів.

«Я не хочу купляти те, чого не купляє, наприклад Голдман Сакс. Їхні фахівці знають свою справу, повторювати за ними – завжди безпечно. Так що цього разу, як і вони, я відмовляють від акцій Фейсбук», - говорить Джефф Макі.

Інші експерти переконують, що хоронити соціальну мережу номер один - зарано:

«В реальності, ця компанія має потенціал збільшувати свої прибутки на 25 чи більше відсотків щорічно з 2012 до 2014 років».

Для інвесторів це питання попиту та пропозиції. Поки що факти такі – чотирнадцять відсотків акції компанії були викинуті на ринок минулого тижня, у листопаді у вільний продаж поступить ще понад мільярд акцій. Як це вплине на їх ціну – передбачити поки що важко.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG