Спеціальні потреби

Якщо Порошенко не прокинеться, буде розчленування України - західні оглядачі


Влада України витрачає дорогоцінний час, відтерміновуючи серйозну військову мобілізацію та розраховуючи на військову допомогу Заходу на чолі зі США. Логіка останніх в українському конфлікті виходить з розрахунку, що Росія рано, чи пізно захоче миру, а цього не відбувається. Про це у коментарях з приводу ситуації на сході України пише ряд міжнародних оглядачів.

"Путін ніякий не стратегічний геній, просто хороші хлопці - Порошенко, Обама та весь ЄС - дуже некомпетенті", - попереджає американський аналітик Джон Шиндлер.
Він переконаний, що Україна після військових поразок влітку минулого року згаяла час і не підготовулась адекватно для відбиття військової агресії Росії, кінцевою метою, якої є "розчленування України". Шиндлер радить Україні не сподіватись ні на кого крім себе самої та усвідомити, що проти неї ведеться війна на знищення у якій не можливо виграти, хапаючись за ілюзію, що формат "АТО" є адекватним того, що відбувається на Сході.


"НАТО ніколи не під на війну через Донбас і чим раніше українці це зрозуміють, перестануть себе жаліти і візьмуться за війну, тим краще", - пише експерт.

Єдиним виходом із ситуації, яка з кожнем днем стає все більш критичною для України, Шиндлер бачить "мобілізацію". У протилежному випадку, ніщо не завадить Путіну реалізувати його кінцеву мету в Україні і перейти до нових стадій протистояння із Заходом.
Шиндлер вважає, що такого сценарію ще можна уникнути, але для цього всі "починаючи з Порошенко, мають усвідомити серйозність ситуації".
"Із приголомшливою дурістю, минулими вихідними Порошенко, дихаючи вогнем публічно поообіцяв, що всі втрачені українські території будуть повернуті, потім зробив розворот на 180 градусів і оголосив себе "президентом миру", а не війни. А тоді швиденько злітав до Давосу потусуватись із найбагатшими людьми світу. Не дивно, що українські солдати на передовій одночасно ненавидять Путіна і зневажають власного президента", - розкритикував непослідовність Порошенка експерт.
Експерт додає : не варто розраховувати на підтримку з боку Обами, який - як засвідчила його остання промова - вважає, що Путіна приборкано, і сповідає "ескапістську" зовнішню політику.
З вироком Шиндлера загалом погоджується і Джеймс Міллер, редактор видання The Interpreter, яке спеціалізується на висвітленні кризи в Україні та викритті ролі Росії в конфлікті.
"Офіційні заяви, які звучать з вуст США - від посла в Україні Пайєтта до державного секретаря Керрі - вказують на базову помилку у логіці адміністрації Барака Обами : там вважають, що криза може бути вирішена, лише коли сама Росія захоче миру, але самі ж усвідомлюють, що миру вона не хоче", - пише Міллер.
Експерт звертає увагу : США говорять про окупацію України Росією, про надходження до України російського озброєння та військових і при цьому очікують, що Росія таки виконуватиме Мінські угоди.
Міллер зауважує : посол США в Україні днями твітував, що останні події на сході України стали "поворотним пунктом" у ставленні США.

Якщо це справді так, то лишається лише чекати, якою буде відповідь США на новий виток агресії Росії проти України.
Голоси на користь військової підтримки України лунають у Вашингтоні все сильніше. Надати Київу зброю вже закликала і Гілларі Клінтон, яку багато, хто вважає наступним президентом США. Втім, очевидно, зараз таке рішення може прийняти лише президент чинний.
Дивіться також : Маккейн : Росія захоплює Україну, а Обама не бачить?
Маккейн : Росія захоплює Україну, а Обама не бачить?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00
XS
SM
MD
LG