Спеціальні потреби

Європарламент засудив дії Росії в Криму та підтримав Україну


Депутати Європейського парламенту засудили дії Росії в Криму та висловилися на підтримку нової української влади.

У резолюції Європарламенту, ухваленій в четвер, наголошується, що Крим є невіддільною частиною території України і "був визнаний таким Російською Федерацією і міжнародним співтовариством", - передає Інтерфакс-Україна.

Автори резолюції закликали до врегулювання кризи, "виведення всіх збройних сил, які незаконно перебувають на українській території", зажадали "повної поваги міжнародного права і зобов'язань, що випливають з чинних конвенцій".

Європарламент наголосив, що територіальна цілісність України була гарантована Росією, США і Великобританією в Будапештському меморандумі, підписаному з Україною.

Євродепутати також вказали, що згідно з Конституцією України Крим може організовувати референдуми тільки щодо питань місцевого значення, а не щодо зміни меж, визнаних на міжнародному рівні. У зв'язку з цим Європарламент заявив, що "референдум з питання приєднання (Криму - ред.) до РФ буде розцінюватися як незаконний".

Європейські депутати висловили переконання в тому, що "налагодження конструктивного діалогу є найкращим засобом домогтися прогресу на шляху вирішення будь-якого конфлікту і досягнення довгострокової стабільності в Україні".

У резолюції міститься заклик до міжнародного співтовариства підтримати Україну. У документі наголошується на важливості міжнародного спостереження і посередництва і міститься заклик до інститутів ЄС і держав-членів союзу використовувати всі можливі політичні та дипломатичні підходи і співпрацювати з міжнародними організаціями з метою забезпечення мирного вирішення кризи, заснованого на гарантії суверенітету і територіальної цілісності України.

Євродепутати висловилися за розгортання місії спостерігачів ОБСЄ в Криму, підтримали ініціативу створення контактної групи під егідою ОБСЄ.

При цьому Європарламент заявив, що за відсутності врегулювання ситуації в Криму ЄС повинен в найкоротші терміни вжити таких заходів, як ембарго на торгівлю зброєю і технологіями подвійного призначення, обмеження віз та заморожування рахунків.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG