Спеціальні потреби

Європарламент назвав «геноцидом» вбивство вірмен сто років тому


Європарламент прийняв резолюцію, в якій назвав «геноцидом» масове вбивство до півтора мільйона вірмен військами Османської імперії сто років тому.

Кілька днів тому такий же термін використав Папа Римський Франциск, що викликало обурення Туреччини.

Хоча резолюція повторює формулювання, які парламент уже використав в 1987 році, документ може викликати напруженість у відносинах з Туреччиною, яка є кандидатом на вступ до ЄС.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган ще до голосування заявив, що ігноруватиме резолюцію.

Мусульманська Туреччина визнає загибель християн-вірмен у зіткненнях з силами Османської імперії, що почалися 15 квітня 1915, коли на території імперії з центром у Стамбулі проживало велике число вірмен. Однак Анкара не згодна з тим, що ці вбивства можна кваліфікувати як геноцид.

Вірменія, поряд з деякими західними істориками та іноземними парламентами, вважає ці вбивства геноцидом.

Голосуючи підняттям рук, депутати Європарламенту переважною кількістю голосів підтримали резолюцію, яка стверджує, що «трагічні події, які мали місце в 1915-1917 роках відносно вірмен на території Османської імперії, являють собою геноцид».

Міністр закордонних справ Вірменії Едвард Налбандян привітав резолюцію як крок, спрямований на захист прав людини.

«Резолюція містить важливий сигнал Туреччині, закликаючи її використовувати столітню річницю геноциду вірмен, щоб примиритися зі своїм минулим, визнати геноцид вірмен і таким чином прокласти дорогу справжньому примиренню турецького і вірменського народу», – заявив він.

Після голосування Міністерство закордонних справ Туреччини випустило заяву, в якій зазначено, що законодавці, які підтримали резолюцію, вступили в партнерство з тими, «хто не має нічого спільного з європейськими цінностями, хто харчується ненавистю, помстою і культурою конфлікту».

Відео - найголовніше

Як в НАТО оцінюють перебіг бойових дій в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
XS
SM
MD
LG