Спеціальні потреби

Туреччина планує направити спостерігачів до Криму


Міністр Мевлют Чавошоглу
Міністр Мевлют Чавошоглу

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу в п’ятницю засудив те, що він охарактеризував як порушення прав тюркомовних татар у Криму, і оголосив, що найближчим часом Анкара направить до Криму неофіційну місію спостереження.

Міністр також назвав ситуацію в Криму «неприйнятною».

«Жителі Криму і особливо кримські татари піддаються утискам і атакам. Їх права порушуються. Незабаром ми направимо неофіційну місію зі спостереження за порушеннями прав людини в Криму», – заявив міністр на прес-конференції в Литві.

Раніше на цьому тижні незалежний кримський телеканал АТР припинив мовлення після неодноразових відмов російської влади видати йому ліцензію.

АТР був створений як перший канал, що орієнтується на аудиторію кримських татар – корінної етнічної групи чисельністю близько 300 тисяч чоловік, які були депортовані з регіону радянськими органами влади в 1944 році.

Телеканал був рідкісним критичним голосом під час російської анексії Криму в минулому році, і продовжував свої критичні передачі і після цього.

Як і інші місцеві ЗМІ, АТР повинен був пройти перереєстрацію до 1 квітня, щоб продовжувати працювати в Криму.

Засновник АТР Ленур Іслямов повідомив у понеділок, що чотири рази подавав заявки на перереєстрацію, але вони відкидалися за формальними приводами.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG