Спеціальні потреби

ООН: мігрантів не будуть автоматично відсилати до Туреччини


Мігранти, затримані турецькими органами влади
Мігранти, затримані турецькими органами влади

Європейський Союз несподівано повідомив, що в основному не буде автоматичної депортації мігрантів з грецьких островів до Туреччини. Таке рішення винесено під впливом наполягань з боку прихильників прав людини.

Представник Європейського бюро з питань надання притулку Жан-П’єр Шембрі заявив у середу «Голосу Америки», що Європейський Союз постановив дати кожному мігрантові право подати заяву на притулок перед тим, як його відішлють до Туреччини, відповідно до політики, яку вперше запроваджено в понеділок.

Понад 200 мігрантів, які прибули незаконно на грецький острів Лесбос, у понеділок було відіслано до Туреччини в обмін на сирійців, які проживають в турецьких таборах. Другий обмін приблизно мігрантами запланований на п’ятницю, але тепер органи влади ЄС кажуть, що кожен мігрант матиме п’ять днів для того, щоб подати заяву про притулок перед тим, як він буде депортований.

Однак новий процес врегулювання статусу мігрантів відбуватиметься дуже поволі. В середу на острів Лесбос прибула група із приблизно 70 службовців Управління ООН у справах біженців. Вони розпочнуть процес оформлення нових заяв про притулок у кількості приблизно 50 на день. Дотепер подано 1000 заяв, але щодня на острів прибуває дедалі більша кількість мігрантів.

Дивіться також: Панама на високі голови: Що треба знати про #panamapapers

Панама на високі голови: Що треба знати про #panamapapers. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG