Спеціальні потреби

Зменшується територія, на якій ІДІЛ ще може вести терористичну діальність


Солдат сирійської християнської міліції із здобутим прапором «Ісламської держави»
Солдат сирійської християнської міліції із здобутим прапором «Ісламської держави»

Терористичне угруповання «Ісламська держава» намагається представити себе як транснаціональна організація, але, як кажуть експерти, її майбутні впливи назагал не поширюватимуться на захід від Близького Сходу.

Згідно організацією, яка досліджує питання міжнародного тероризму, майбутнє ІДІЛ не буде в містах Заходу, а на Філіппінах та в інших азійських державах.

У вичерпному дослідженні атак, відповідальність за які взяла на себе «Ісламська держава» поза Іраком і Сирією від травня до вересня за останні три роки, знайдено чималі різниці між пропагандистською кампанією ісламістів і дійсними атаками.

Суть у тому, що «Ісламська держава» підкреслює терористичні атаки проти цивільних у Західній Європі, і на них особливу увагу звертають також засоби масової інформації. Насправді понад половина всіх атак, відповідальність за які беруть на себе терористи цього угруповання, зосереджуються лише в трьох країнах. Це Філіппіни, Афганістан і Єгипет.

Водночас західні розвідувальні установи кажуть, що буде більше атак ісламістів на Заході в можливому до передбаченння майбутньому, незважаючи на зменшення території діяльності ІДІЛ на Близькому Сході й втрату ними всіх важливіших міських опорних пунктів. Тепер вони зосереджуються в переважно рідконаселеному районі між Іраком і Сирією.

Тепер, єдиним способом для терористичного угруповання притягати до себе увагу і конкурувати з аль-Кайдою, як кажуть бельгійські й французькі експерти від тероризму, є якнайчастіше вдаватися до атак на Заході. Однак експерти підкреслюють, що більшість тих атак у західних країнах лише надихані «Ісламською державою», а не проведені нею.

Як сказав «Голосу Америки» високопоставлений службовець британської розвідки, у нинішній час велику загрозу для Заходу становлять такі координовані атаки, яка сталася у листопаді 2017 року у Парижі.

Дивіться також: Що таке "обвинувальний висновок" у США?

Що таке "обвинувальний висновок" у США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG