Спеціальні потреби

Трамп на генеральній асамблеї ООН гостро критикуватиме Північну Корею, Іран та Венесуелу


Президент США Дональд Трамп у вівторок вперше промовлятиме на генеральній асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

Від нього очікують жорсткої критики Північної Кореї, Ірану та Венесуели.

Кожен у світі, кому потрібно донести певне послання, зрозуміє, про що йдеться.
Представник Білого Дому

“Він використовуватиме надзвичайно жорсткі висловлювання про північно-корейську загрозу і про її небезпеку для нас та усіх країн у тому залі”, - розповів чільний представник Білого дому, який ознайомив журналістів з положеннями виступу.

Президент Трамп закликатиме членів ООН протидіяти Пхеньяну, коли йдеться про програми ядерної зброї та міжконтинентальних балістичних ракет, а також заблокувати ті програми, щоб не допустити посилення північно-корейської армії, сказав представник.

Не подаючи подробиць, посадовець сказав, що президент говоритиме про Іран та протиріччя між курсом уряду тієї країни та бажаннями іранського народу.

У понеділок Трамп сказав, що Сполучені Штати відмовляться від ядерної угоди з Іраном, укладеної 2015 року разом з кількома іншими країнами, якщо Вашингтон вирішить, що МАГАТЕ недостатньо жорстко наглядає над її виконанням.

Чільний посадовець, який відмовився від того, щоб його називали, подав інформацію у понеділок журналістам по телефону.

Очікують, що промова президента в ООН збере не меншу глядацьку аудиторію, ніж його інавгураційний виступ 8 місяців тому.

Напередодні Трамп зустрівся на робочій вечері з президентами країн Латинської Америки.

Посадовець казав, що тероризм буде також однією з провідних тем виступу.

“Величезна нагода”

Представник Білого дому сказав, що звернення Трампа до країн світу на засіданні Генеральної Асамблеї має бути глибоко філософським і розвивати головні положення, виголошені у попередніх президентських промовах у Польщі та в Саудівській Аравії, з наголосом на “принциповому реалізмі”.

“Президент присвятив дуже багато часу, працюючи над промовою і удосконалюючи її”, - сказав представник.

Промова є “величезною нагодою продемонструвати лідерство і цінності США”, та містить “оптимістичне бачення міжнародної співпраці на основі поваги до індивідуального суверенітету”, але “кожен у світі, кому потрібно донести певне послання, зрозуміє, про що йдеться”, - сказав посадовець журналістам.

Під час виборчої кампанії і одразу після інавгурації на президентській посаді Дональд Трамп критикував ООН, називаючи організацію місцем для розмов, яке не мало сили й компетенції, а також не “не дружило з демократією”.

Напередодні у виступі в Раді Безпеки ООН він значно зменшив критику міжнародної організації.

Дивіться також: Інтерв'ю з екс-речником ОБСЄ в Україні про ситуацію на Донбасі та перспективи миротворчої місії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG