Спеціальні потреби

Європа схвалила надзвичайний фонд, щоб запобігти поширенню грецької кризи


Європейські лідери домовились створити надзвичайний фонд, щоб зупинити поширення проблем викликаних грецькою фінансовою кризою і втихомирити занепокоєння на фінансових ринках світу.

Представники 16 країн Європи, що користуються валютою євро, погодились у Брюсселі на такий крок і планують його докладніше обговорити.

Європейські держави вже домовились про схвалення Греції екстренного кредиту на суму в 147 мільярдів доларів для допомоги їй зі сплаченням дедалі зростаючого державного боргу. Тепер вони занепокоєні загрозою поширення грецької проблеми на інші країни, включно з Іспанією і Португалією. Президент Франції Ніколя Саркозі назвав поточну ситуацію найсерйознішою кризою від часу впровадження в обіг валюти євро. Президент Європейської комісії Жозе Баррозу наголошує, що європейські керівники роблять все можливе шоб захистити свою валюту.

Вартість євро останніми днями впала майже на 4% і спричинила спад на фондових ринках Європи і в світі.

Занепокоєння на глобальних фінансових ринках ще більше зросло у зв’язку з ще нез’ясованим обвалом біржових показників на Волл-стріті у четвер, коли промисловий індекс Дау-Джонса упав майже на 1 000 пунктів. Пізніше показники Дау-Джонс та інших ключових індексів знову піднялися, а наприкінці торгового дня на біржі втрати оцінювались лише десь у 3%.

Президент Барак Обама каже, що контролери країни «докладно» досліджують цей інцидент.

Тепер Комісія з цінних паперів і бірж США, що контролює фінансовий сектор країни, докладно розглядає причини обвалу фондових індексів в Нью-Йорку.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG