Спеціальні потреби

Лідери ЄС обговорюють план стабілізації євро


Праворуч: президент Франції Ніколя Саркозі та канцлер Німеччини Ангела Меркель під час саміту у Брюсселі
Праворуч: президент Франції Ніколя Саркозі та канцлер Німеччини Ангела Меркель під час саміту у Брюсселі

Представники країн-членів ЄС зустрічаються у Брюсселі, щоб прийняти план стабілізації євро. У п’ятницю лідери Франції та Німеччини висунули пропозицію поглибити співпрацю між країнами, які використовують спільну європейську валюту. Цьому має допомогти вироблення спільного плану заходів спрямованих на подолання проблем боргів, які тяжіють над Європою.

Німецький канцлер Ангела Меркель сказала журналістам, що країни єврозони мають посилити співпрацю і стати більш конкурентними.

На саміті також обговорюються пропозиції збільшення кризового фонду ЄС відомого також як Європейський інструмент фінансової стабільності.

Минулого року країни, які використовують євро створили 600-мільярдний фонд допомоги членам ЄС, які не можуть самотужки фінансувати роботу уряду. Втім лише половина цих коштів нині доступна для позик.

Фонд було створено, щоб запобігти виникненню кризових ситуацій, які минулого року примусили Грецію та Ірландію звертатись за фінансовою допомогою.

Лідери ЄС також обговорили ситуацію в Єгипті і закликали уряд президента Мубарака піти у відставку.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG