Спеціальні потреби

Гостинні люди та вродливі українські жінки найбільше вразили європейських фанатів під час Євро-2012


Місяць після чемпіонату – час для проведення повніших та детальніших висновків. Євро-2012 стало справжнім майданчиком досліджень для науковців. Фанатів питали про їх враження від України, а також дізнавалися, чи хочуть самі європейці бачити Україну в ЄС.

Загалом 42,56% опитаних зазначили, що Україна заслуговує на вступ до ЄС найближчим часом. 30,92% респондентів підтвердили це, але за умови, якщо Україна покращить політико-економічну ситуацію. Третина фанатів, яких опитували, заявила, що на таке їх доброзичливе ставлення до України вплинуло саме Євро-2012.

Інститут світової політики, який замовив одне із опитувань, визначив, що Євро-2012 стало чудовою можливістю відкрити Україну для пересічних мешканців ЄС. «Вони змогли сформувати своє уявлення про Україну не на основі політичних заяв чи публікацій в медіа, а виключно на підставі свого досвіду», – зазначили в організації.
Враження фанів багато в чому залежало від міста, в якому вони знайомилися з Україною. «Фактор міста мав велике значення. Ті, хто побували у Донецьку та Харкові, відзначили, що Україна гірша, ніж вони очікували. Ті, хто у Києві чи Львові, зазначили, що Україна краща».
Інна Волосевич.

«Нас такі результати приємно здивували, – говорить директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук, – тим більше вони дисонують із заявами окремих європейських політиків, які, аргументуючи неможливість надання Україні перспективи членства, апелюють до думки європейського населення».

На думку фанів, вступу до ЄС Україні заважає погана економічна ситуація (43,34%), корупція в уряді (40,23%), а також погана інфраструктура, яка вимагатиме інвестицій ЄС (28,90%).

Найбільше ж футбольних вболівальників вразили гостинні люди (32,44%), вродливі жінки (11,45%) та організація самого чемпіонату (7,16%).

Враження фанів багато в чому залежало від міста, в якому вони знайомилися з Україною. «Фактор міста мав велике значення. Ті, хто побували у Донецьку та Харкові, відзначили, що Україна гірша, ніж вони очікували. Ті, хто у Києві чи Львові, зазначили, що Україна краща», пояснює старший дослідник GfK Ukraine Інна Волосевич.

Деяким фанатам було настільки комфортно в Україні, що вони вважали, що досі знаходяться у зоні ЄС. 16,89% європейських фанатів вказали в анкеті, що Україна є членом Євросоюзу. 11,83% вказали, що Україна також є членом НАТО.

«Може, це було сказано під впливом пива. Але це були досить освічені люди», – коментує такі результати Інна Волосевич.

Прес-секретар Європейської Комісії в Україні Давід Стулік визнав результати такого опитування досить суперечливими. «Стверджувати, що результати не відповідають заявам європейських політиків – небезпечно. Думка європейських політиків базується на враженні від уряду, керівництва країни, фани ж ділилися враженням від людей», – вважає Давід Стулік.

«Очевидно, що є розходження між думкою європейців та європейських політиків. Звісно, деякі питання надто політизуються», – підсумовує виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький.

Опитування проводилося у чотирьох приймаючих містах Євро-2012 на виходах зі стадіонів. Всього опитали 1048 респондентів, всі є громадянами Європейського Союзу.
XS
SM
MD
LG