Спеціальні потреби

У Києві провели жеребкування на Євро-2012


У Києві провели жеребкування на Євро-2012
У Києві провели жеребкування на Євро-2012

Хто з ким гратиме на Євро-2012 – вирішили в українській столиці. Понад 150 країн мали можливість наживо переглянути церемонію жеребкування у Києві. Задля фінального заходу напередодні Євро-2012 до України завітали чимало європейців та представників УЄФА. Українцям випало зіграти із найсильнішими футбольними командами Європи.

Так як Україна й Польща – приймаючі господарі чемпіонату – їх збірні одразу потрапили до першого кошика, разом із командами Іспанії та Нідерландів. У результаті жеребкування, яку провели генсекретар УЄФА Джанні Інфантіно та відомий французький футболіст Зінедін Зідан, українцям випала Франція, Швеція та Англія. Перший матч українська збірна зіграє із шведами.

Напередодні церемонії представники УЄФА відзначили готовність обох країн-господарів до майбутнього чемпіонату. Президент футбольної асоціації Мішель Платіні зазначив:

«Упевнений, що Євро-2012 стане надзвичайно видовищним, відкритим для всіх бажаючих турніром. Польща та Україна заслуговують на наші поздоровлення, адже докладають максимум старань, щоб вчасно підготуватися до змагання».

Генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно також звернув увагу, що ту роботу, яку країни зазвичай роблять за 20 років, Україна й Польща здійснили за декілька.

«Аеропорти, залізниця, автошляхи, готелі – модернізуються, ремонтуються, а деякі будуються з нуля. Сім стадіонів з восьми уже готові», – розказав Джанні Інфантіно.

Зокрема, усі чотири українські арени вже офіційно відкрились попри видимі недоробки. Досі розбудовується інфраструктура в усіх приймаючих містах, реконструюється чимало доріг. Втім, більшість українських політиків та діячів культури відзначили, що для України Євро-2012 – можливість змінити країну.

Про зміни та застереження в ході підготовки до Євро-2012 говорять правозахисні організації. Так, міжнародна правозахисна організація Міжнародна амністія висловила занепокоєння з приводу безпеки футбольних фанів, які вступатимуть у контакт із українською міліцією.

«Для тисяч міжнародних фанатів, які приїдуть до України влітку 2012 року, існує небезпека, що вони теж можуть постраждати від рук міліціонерів, які не усвідомлюють, що вони є державними службовцями і мають бути підзвітними суспільству», – заявив заступник директора програми Міжнародної амністії Джон Дальхузен, говорячи про необхідність реформ української міліції напередодні європейського чемпіонату.

Про порушення прав тварин через Євро-2012 говорить інша міжнародна організація PETA. Як зазначили її активісти, через чемпіонат українська влада наказала очистити вулиці від бездомних котів та собак. При цьому, за минулий рік уже було вбито близько 20 тисяч тварин. Наразі активісти зібрали майже півмільйона підписів за бойкот гри.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG