Спеціальні потреби

ЄС поставив асоціацію з Україною в залежність від звільнення Тимошенко


Даля Ґрібаускайте
Даля Ґрібаускайте
Президент Литви Даля Ґрібаускайте, яка в даний час головує в Європейському Союзі, заявила у п'ятницю, що ЄС не підпише Угоду про асоціацію з Україною, поки екс-прем'єра Юлію Тимошенко не буде випущено з в'язниці.

За словами Ґрібаускайте, Україна повинна провести ключові реформи до підписання угоди з ЄС у листопаді, і мова, зокрема, йде про вирішення проблеми Тимошенко, чиє ув'язнення Захід вважає політично мотивованим.

"Без цього ніякого підписання не буде, і я хочу дуже чітко заявити, що не треба будувати ілюзій, що можна щось зробити лише частково", - сказала вона у виступі на 10 Ялтинській щорічній зустрічі "Ялтинська європейська стратегія".

Росія виступає проти цієї угоди і намагається заманити Київ в економічний союз, в якому головну роль грає вона сама.

Нещодавно Москва посилила тиск на Київ і ввела кілька тимчасових заборон на імпорт українських товарів, намагаючись домогтися відмови України від асоціації з ЄС.

Проте представники ЄС у п'ятницю заявили, що солідарність Євросоюзу з Україною в умовах російського тиску не звільняє її від необхідності випустити Тимошенко.

Президент України Віктор Янукович у свою чергу зазначив, що вирішення питання екс-прем'єра ще не знайдено, але воно лежить у законодавчій площині.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG