Спеціальні потреби

Рішення Європейського суду могли б змінити Україну, але їх не виконують - експерт


Україна недочуває Євросуд з прав людини
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:04 0:00

Україна недочуває Євросуд з прав людини

Рішення Європейського суду з прав людини є джерелом права в Україні
Ухвалені Європейським судом з прав людини рішення проти України мали би активніше використовуватись при формуванні українського законодавства та в українській судовій практиці. Таку думку в інтерв'ю "Голосу Америки" висловила Алла Федорова, доцент кафедри порівняльного та Європейського права Національного університету ім.Шевченка.

"В Україні було прийнято закон про виконання рішень та використання практики Європейського суду в Україні, де чітко визначено, що рішення Європейського суду з прав людини є джерелом права в Україні", - нагадала Алла Федорова.
За підрахунками фахівців, близько 90 відсотків рішень Європейського суду з прав людини щодо України - не виконано

"Європейський суд з прав людини вже ухвалив більше тисячі рішень по суті проти України", - візначила доцент.

Між тим, 90 відосотків цих рішень не виконуються - зазначає Федорова.

"Часто можна почути, що держава сплатила призначену судом компенсацію, а отже рішення Європейського суду виконано. Натомість, ми повинні розуміти, що рішення Європейського суду стосується не лише сплати грошової частини компенсації. Має бути припинено порушення, права постраждалих має бути поновлено, а держава має не допустити повторення аналогічних порушень у майбутньому", - сказала доцент доцент кафедри порівняльного та Європейського права Національного університету ім.Шевченка.

"Це вимагає або внесення змін до законодаства Верховною Радою - що є тривалим процесом - або зміни практики", - говорить Алла Федорова.

Навіть прості громадяни говорять про Раду Європи та Європейський суд
На думку Алли Федорової, обізнаність українців щодо діяльності Європейського суду постійно збільшується, а ухвалені ним рішення активно впливають на їх правосвідомість.

"В Україні існує надзвичайна кількість проблем у сфері захисту прав людини, однак на сьогоднішній день громадяни добре поінформовані про Європейську конвенцію з прав людини та діяльність Європейського суду з прав людини в Україні"

"Сьогодні навіть прості громадяни говорять про Раду Європи та Європейський суд", - зазначила Федорова.

Україна займалась поділом влади, а не Асоціацією - коментар
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:56 0:00
Україна готується до підписання угоди про Асоціацію та вільну торгівлю з ЄС. Подолання вибіркового правосуддя, зокрема звільнення Юлії Тимошенко є однією з умов, які Україна повинна виконати для того щоб офіційно скріпити свої відносини з ЄС у грудні. Все частіше, через неможливість знайти правосуддя в Українських судах українці подіються до Європейських юридичних інституцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG