Спеціальні потреби

ЄС перегляне санкції проти Росії влітку - Моґеріні


Фредеріка Моґеріні
Фредеріка Моґеріні

У Брюсселі проходить засідання міністрів закордонних справ країн Європейського Союзу.

У Брюсселі в понеділок проходить засідання Ради міністрів закордонних справ країн Європейського Союзу.

Верховний представник з питань зовнішньої політики і політики безпеки Фредеріка Моґеріні повідомила, що Європейський Союз повернеться до розгляду санкцій проти Російської Федерації влітку цього року.

Вона зазначила, що у понеділок на порядку денному Ради міністрів стоїть тільки питання відносин ЄС із Росією.

«Вже понад рік ми не обговорювали відносини ЄС-Росія. Це не буде обговоренням санкцій. Вони були продовжені кілька днів тому. До економічних санкцій ми повернемося тільки пізніше, влітку на засіданні Європейської Ради», - сказала Федеріка Моґеріні

Європейські дипломати не очікують змін щодо політики тиску на Росію через її агресивну політику.

Як заявив голова дипломатичного відомства Литви Лінас Лінкявичус, прибувши на засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС, відносини Євросоюзу з Росією не можна розглядати поза контекстом того, що вона робить у зонах конфлікту, – в Україні чи в Сирії, чи зонах заморожених конфліктів.

«Ми маємо чітко заявляти, що аргументи військової сили у зовнішній політиці слід відкинути... І не можна допускати російського вибіркового втручання, коли наші цінності в одних конфліктах поважаються, але забуваються – в інших випадках», – заявив литовський дипломат, звертаючи увагу й на справу українки Надії Савченко, в якій Росія «немовби не чує міжнародної мобілізації і закликів до її звільнення».

За словами Лінкявичуса, санкції проти Росії продовжили, бо «іншого не могло й бути».

Міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, зі свого боку, заявив, що не очікує жодних змін у відносинах європейської співдружності з Москвою ні щодо санкцій, ні щодо змін у їхньому зв’язку із Мінськими угодами.

«Я не очікую змін щодо політики ЄС відносно Росії. Ми завжди у цьому питанні були і продовжуємо бути об’єднаними», – заявив Лайчак.

Дивіться також: На стереотипи українців щодо кримських татар вплинули російські історики - документаліст

На стереотипи українців щодо кримських татар вплинули російські історики - документаліст. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:40 0:00

XS
SM
MD
LG