Спеціальні потреби

ЄС: Росія потрапляє в «дедалі більшу ізоляцію» внаслідок своєї політики щодо України


Санкції повинні стати серйозним попередженням: незаконна анексія та навмисна дестабілізація сусідніх суверенних країн не прийнятні у Європі ХХІ століття.

З такою спільною заявою щодо розширення санкцій проти Росії виступили президент Європейської ради Герман Ван Ромпей та президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. Високопосадовці ЄС попереджають Росію про «дедалі більшу ізоляцію», в яку вона потрапляє внаслідок своєї політики щодо України.

Під час прес-конференції у Брюсселі у середу речник Європейської комісії Джонатан Тодд офіційно оголосив про розширення санкцій - рішення, яке було ухвалене в вівторок:

«ЄС вчора дійшли згоди щодо пакету додаткових важливих заходів, спрямованих на обмеження галузевого співробітництва та торгівлі з Російською Федерацією. У декларації, оголошеній вчора президентом Баррозу і президентом Ван Ромпеєм було зафіксовано, що запроваджені заходи є тими, рамки яких були визначені на засіданні Європейської ради 16 липня і серйозним попередженням. Незаконна анексія та навмисна дестабілізація сусідніх суверенних країн не прийнятні у Європі ХХІ століття».

Представник ЄС пояснив, що санкції обмежать поставки обладнання та торгівлю у енергетичній та військовій сферах:

«Заходи призведуть до обмеження доступу фінансових установ, що знаходяться у власності російської держави, на ринок Європейського Союзу. Вони також накладають ембарго на поставки зброї, заборону на експорт товарів подвійного призначення, а також обмеження доступу Росії до секретних технологій, зокрема, у нафтовій галузі».

Окрім того Рада Європейського Союзу додала до "чорного списку" санкцій 8 осіб та 3 компанії, причетні до ескалації кризи в Україні. Рада ЄС також офіційно заборонила торгівлю та інвестування до анексованих Росією Криму та Севастополя.

У Європі також шириться заклик про те, щоб забрати у Росії право проводити Чемпіонат світу з футболу 2018 року. Декілька впливових німецьких політиків з коаліції Анґели Меркель у середу підняли питання про те, що після катастрофи з малайзійським літаком і враховуючи небажання Путіна співпрацювати для проведення повного розслідування, відзначати свято футболу в Росії може бути просто неприйнятним.

XS
SM
MD
LG