Спеціальні потреби

ЄС поширить санкції ще на 19 осіб, у тому числі – на п’ятьох росіян


Європейський Союз склав новий список санкцій у зв’язку з конфліктом у Східній Україні, куди увійшли 19 осіб, у тому числі п’ять росіян.

За словами дипломатів, документ залишилося тільки затвердити, що планується зробити в понеділок, якщо за вихідні не станеться прориву на дипломатичному фронті. Джерела розповіли про це на умовах анонімності у зв’язку з конфіденційністю теми.

Один з дипломатів додав, що серед тих, хто потрапив у список п’ятьох росіян, є члени парламенту і представники Міністерства оборони.

На даний момент візові та фінансові санкції ЄС діють відносно 132 фізичних та 28 юридичних осіб.

У списку юридичних осіб, що складається в основному з компаній і сепаратистських інститутів Східної України, які не визнані Заходом, додасться ще дев’ять найменувань, у тому числі – одна російська організація, розповіли дипломати.

Новий список можливих економічних санкцій готується відповідними відомствами ЄС, однак обговорювати їх, швидше за все, почнуть не раніше, ніж наступного четверга, коли відбудеться зустріч лідерів ЄС в Брюсселі.

За словами дипломатів, рішення в настільки спішному порядку розширити список санкцій показує, що країни ЄС зберігають єдність з питання санкцій, навіть незважаючи на те, що в Греції сформовано новий, імовірно, більш проросійський уряд.

«Це значний список, з яким всі погодилися», – з аявив один з дипломатів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG